Rize-Artvin Havalimanı’na gelecek yıl Umman’dan posta düzenlenecek

Rize-Artvin Havalimanı’na 2023 yılında Okyanus’dan haftada iki çağ pervaz yapılacağı bildirildi.

Rize Valiliğinden yapılan bağlanmış açıklamada, 14 Mayıs’ta hizmete giren Rize-Artvin Havalimanı’nın açıldığı günden itibaren sakil rabıt gördüğü belirtildi.

Bölgede koca bir boşluğu dolduran, yapılış yeri ve tekniği, mimarisi ile yöre plana çıkan havalimanının seçkin alanda yardım sağladığı vurgulanan açıklamada, “Ecnebi asıllı havayolu firması tarafından evvel ahenkli arsıulusal pervaz talebi, Okyanus ülkesine ilgilendiren SalamAir firması marifetiyle gerçekleştirildi. Firma sahibi ve yetkilileri yaz ayları boyunca ilimizi konuşma etmiş, ziyaretleri esnasında Vali Kemal Çeber, Belediye Reisi Rahmi Metin ve turizm sektöründen girişimcileri ile görüşmeler yapmış, bitmeme fail bu süreç geçmiş düzenli uluslararası pervaz talebinin gerçekleşmesi ile neticelenmiştir.” denildi.

Açıklamada, havalimanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Reisicumhur İlham Aliyev vasıtasıyla açılışı yapıldığı hatırlatılarak, şu ifadelere düz verildi:

” Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak nesir edilen 2. havalimanı olan almanak 3 milyon gelgeç kapasiteli Rize’ye has mimarisi ile dikkatleri üzerine çekici havalimanımıza 2023 yılının 1 Orak Ayı-5 Eylül tarihleri beyninde SalamAir Havayolu Şirketi eliyle Ana Deniz ülkesinin başkenti olan Maskat’tan haftada 2 zaman atılmak üzere seferler düzenlenecektir. Bu seferler havalimanımızın 1. yılında yabancı tıpkısı havayolu şirketinin ilk kez uyumlu nöbet programlaması anlamında ehemmiyet sunma etmektedir.”

Açıklamada, çok gelişmemiş tıpkısı sürede gerçekleşen bu gelişme ve taleplerin artarak bitmeme edeceği yönündeki çalışmaların bitmeme ettiği vurgulandı.

Share: