Rize’de Off-Road yarışları kan kesti

– Rize’da Off-Road yarışları soluk kesti

RİZE – Karadeniz Off-Road Kupası 4. Bukanak Yarışları’nda Azerbaycan, Gürcistan, İran ve Türkiye’den kalkışmak için toplam 48 müsabık savaş etti.

Ardeşen Off-Road Kulübü vasıtasıyla düzenlenen Karadeniz Off-Road Kupası 4. Bacak Yarışları gerçekleştirildi. S4, S3, S2, S1 atılmak için 4 kategoride düzenlenen yarışlarda Azerbaycan, Gürcistan, İran ve Türkiye’den doğmak için 48 yarışçı mücadele etti. Ardeşen ilçesi Sıkıntı Vadisi, Çamlıhemşin yolu üzerinde gerçekleşen yarışlarda içki kesen görüntüler ortaya artık. Birinci doğmak için savaşım veren yarışmacılar korkunç yarıştı. Tevessül noktasından yola çıkarak çabuk aynı şekilde yarışan yarışmacılar için yolda kalan araçlara hususi, hazırda gelişim makinesi bekletildi. Girdiği çukurdan çıkamayan vesait hisse senedi makineleri yardımı ile çıkartıldı.

Ardeşen’üstelik yapılan yarışmaların iyice olduğunu belirten Ardeşen Şehremini Avni Kahya, “Ardeşenimizde off-road yarışmasının 10. yılındayız. Karadeniz ayağının en son ayağı Ardeşen’dahi yapılıyor. Bu senenin akıbet yarışı oluyor ve çokça fena hâlde benzeri yarış. Burada yapılan hep yarışlar haddinden fazla evire çevire oluyor. Arz haddinden fazla hoşumuza giden kısım, kazasız belasız yarışlarımız geçiyor. Yarışmacılar birbiriyle yarışması bizi daha de heyecanlandırıyor. Hakeza bire bir yarışın düzenlenmesi için bindi veren Ardeşen Off-road kulübünü dahi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Karadeniz kupasının kestirmece 10 yıldır devam ettiğini belirten TOSFED Sportif Kurul Üyesi Dayanıklı Yılmayan, “Türkiye Araba Sporları Federasyonu namına lehçe kupalar düzenliyoruz. Karadeniz kupası bile yaklaşık 10 senedir bitmeme ediyor. Bu kupanın yapılmasında apotr olan kişilerden biride Ardeşen Off-Road kulübüdür. Her sene olduğu üzere muvaffakiyetli bir organize düzenlemiş oldu. Paydaşlık kendisine 24 açkı kendisine 48 yarışçı katıldı. Türkiye’nin ayrımlı noktalarından mevrut yarışmacılarımız var. Karadeniz kupasının akıbet ayağını Ardeşen’de gerçekleştiriyoruz” dedi.

Share: