Rodos ve Sömbeki adalarından hareket bölgesine yardımlar sürüyor

Rodos ve Sömbeki (Simi) adalarından, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı bölgeler amacıyla Muğla’nın Marmaris ve Datça ilçelerine feribotla yardım malzemeleri getirilmeye devam ediliyor.

Rodos Belediyesince toplanan 1050 koli arkalama, Rodos Müslümanları Terbiye, Hars ve Beraberlik Derneği ile Rodos Başkonsolosluğu desteğiyle Marmaris Express feribotuyla Marmaris Limanı’na getirildi.

Giysi, besin ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, kaza görevlileri, gümrük memurları ve liman çalışanlarınca kamyonlara yüklendi.

Listelenen malzemeler, Marmaris Kaymakamlığı Içtimai Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı koordinasyonunda İçmeler Halit Dayanıksız Mesleki ve Teknik Rum Lisesi Aplikasyon Oteli’ndeki depoya tasdik edildi. Daha sonradan tıra yüklenen yardımlar, sarsıntı bölgesine gönderildi.

Sömbeki Adası’ndan 177 koli yardım gönderildi

Sömbeki Adası’ndan depremzedeler amacıyla, 3 tekne ile 177 müzaheret kolisi Datça’ya getirildi.

Sömbeki Şehremini Eleftherios Papakalodoukas birlikte Datça’ya gelerek “eski olsun” dileklerini iletti.

Belediyenin organizasyonuyla getirilen gıda, sunmak, oyuncak, günahsızlık ve hıfzıssıhha malzemelerinden oluşan yardımlar Datça Kaymakamlığı görevlileri, gümrük memurları ve yardımseverlerce kamyonlara yüklendi.

Yardım kolileri, sarsıntı bölgesine değerlendirmek amacıyla Atatürk Spor Salonu’na götürüldü.

Share: