Rusya Kerem Başkanı Putin’in “kısmi askeri seferberlik” kararı sonrası ülkeden kaçışlar başladı! İstanbul’a bilet fiyatları absürt seviyelere artık

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna savaşında son günlerde ilgi calip gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna ordusu Rusları aymaz avlayarak topraklarını hepyek ansız almaya başlarken, Rusya lideri Putin’i arz çok kızdıran gelişme ise Luhansk kentine andıran Bilohorivka adlı köyün birlikte, pespaye amma simgesel tıpkısı zaferle kalın kafalı alınması oldu.

REFERANDUM KARARI ALDILAR

Mynet’in haberine göre, Ukrayna ordusunun bu son hamlesi Putin’in tüm planlarını bozarken, yaşanan gelişmenin ardındansa Ukrayna’nın doğusundaki 4 ayrılıkçı bölge Rusya’ya alışmak amacıyla plebisit kararı aldı.

PUTİN KISMİ ASKERİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Moskof reis Putin, Ukrayna’daki 4 ayrılıkçı bölgenin Rusya’ya katılması için referandum kararı almasının arkası sıra, ulusa seslendi. “Mağrip ülkemizi bulunmayan etmeye çalışıyor” ifadesini kullanan Moskof önder, bölümsel askeri seferberlik car etti.

İSTANBUL’A BATI İLGİ VAR

Bu gelişmenin arkası sıra Acımasız vatandaşlarının ülkeden kaçma girişimleri cevvaliyet kazanırken en haddinden fazla gitmek istedikleri ülkelerin başında üstelik Türkiye’nin olduğu öğrenildi. Moskova’dan İstanbul’a bilet fiyatları 30 bin TL’ye kadar çıktığı bilet fiyatlarının dahi değme güzeşte zaman bati ilgiden ötürü yükseldiği görüldü.

RUSYA’DA SEFERBERLİKTEN KAÇMANIN CEZASI ARTIRILDI

Rusya’de askeri seferberlik görevinden kaçanlar için kodes cezasının artırılmasına yönelik yasa tasarısı, Rus parlamentosunun zir kanadı Duma’dan geçti. Duma’üstelik akseptans edilen yasa tasarısıyla muhtelif tadilat yapılan tasarıya bakarak, düşman ordusuna fahri benzeri şekilde tasdik olan askerlere 10 yıl, savaşta plaçka yapanlara 15 sene hapishane cezası verilebilecek. Seferberlik zamanında askeri görevden kaçmanın cezaevi cezası da 5 yıldan 10 yıla çıkarıldı.

“ACUN GÖRÜLMEMİŞ BİR ÇATIŞMAYA GİREBİLİR”

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic bile yaptığı akıbet zaman açıklamasında “Benzeri veya iki kamer zarfında acun, İkinci Acun Savaşı’ndan bu yana yepyeni bire bir çatışmaya girebilir. Mağrip’nın Rusya ve Çin ile ilişkilerinin kötüleşmesi ve çatışmanın küresel düzeye yayılması haddinden fazla olabilir.” ifadelerini kullandı.Share: