Sakat eşi aracılığıyla vurulan kadının sözleri soluk dondurdu: Beni 5 kocaya verdiler

Antalya Serik’te sabık sene 17 Mabeyin günü saat 00.30 sıralarında Yılmaz Naryaprağı, çarkıt eşi Gülbahar Güzeloğlu’nun yaşadığı evi bastı. Gülbahar Güzeloğlu’nun alay malay yaşadığı Remzi Kerpiç’i tabancayla vurup öldüren Yılmayan Naryaprağı, çarkıt eşi ve oğlu Furkan’ı ise yaraladı. Olayın ardından kaçan Yılmayan Naryaprağı, Denizli’da yakalandı. Serik’e getirilen Yılmaz Naryaprağı tutuklanırken görüngü sırasında beraberinde bulunduğu ve namına yardım ettiği öne sürülen oğlu Ramazan Naryaprağı ise adli kontrolle serbest kaldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ VARIYET BOYU HAPİS İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede, Yılmaz Naryaprağı’nın Serik’i ve eski eşinin kaldığı evi bilmediği belirtilerek, eylemin tasarlayarak gerçekleştirilmiş olduğuna dikkat çekildi. İddianamede, Yılmaz Naryaprağı ile oğlu Ramazan’ın ifadelerinin çeliştiği vurgulandı. Ramazan Naryaprağı’nın babasına yardımda bulunduğu tamlanan iddianamede, herhangi bir iki şüphelinin dahi ‘taammüden kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış dirlik boyu hapisle cezalandırılması istendi. Soruşturma sırasında sakat eşi ve ailesinin kendisini ölümle gözdağı ettiği iddiası konusunda Gülbahar Güzeloğlu dulda altına alınarak adresi değiştirildi. İddianame 2’nci Okkalı Ceza Mahkemesi vasıtasıyla akseptans edildi.

DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ

Davanın evvel duruşmasında tutuklu maznun Yılmaz Naryaprağı salonda amade bulunurken, tutuklanmadan sanık Ramazan Naryaprağı ise Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Adresi değiştirilen Gülbahar Güzeloğlu üstelik SEGBİS eliyle şehadet yaptı. Maznun Yılmaz Naryaprağı, 5 çocukları olan eşiyle anlaşmalı boşandıklarını, kendisinin İzmir’dahi çalıştığını anlatarak, “Haddizatında bizde boşanma yoktur. Kızım Yasemin’in burs alarak okuyabilmesi için eşimle anlaşmalı boşandık” dedi. Olaydan önceki kızını ziyaret için İzmir’den Alanya’ya geldiğini, benzeri akşam otelde kaldığını, kızıyla okulda olduğu üzere görüşemediğini anlatan Yılmaz Naryaprağı, o tam Alanya’bile olan oğlu Ramazan’ı arayarak, gezebilmek amacıyla kullandığı otomobili namına bırakmasını istediğini, daha sonra tıpkı otomobille oğlunu Serik’te Gülbahar Güzeloğlu’nun kaldığı evin yakınına bıraktığını aktardı.

“BANA BALTAYLA SALDIRDI”

Yılmaz Naryaprağı, Gülbahar Güzeloğlu’nun beraberinde kalan oğlu Furkan’ı de alıp Alanya’ya götürmek istediğini belirterek, “Yaşadıkları habbe önüne varınca seslendim, dâhilen curcunalı gelmedi. Bap açıktı, ego bile gönül girdim. İçeride Remzi ve Gülbahar vardı. Beni görünce Remzi odadan kaçtı, Gülbahar da baltayla bana saldırdı. Remzi elinde tabancayla gelerek beni öldürmeye çalıştı fakat tabancası keder almadı. Bunun üzerine ben yanımda bulunan tabancayla korkutmak amacıyla yere akıllıca biberli ettim. Bu sırada Remzi beni yumrukladı ve kapıya akıllıca götürürken yere düştü. Gülbahar ise elindeki baltayla bana saldırmaya bitmeme etti. Ego baltayı almaya çalışırken kafasına balya geldi” diye konuştu. Olay takkadak Furkan’ın çekyatta uyuduğu, açılan kötü sırasında yerden seken mermilerin kolu ve çenesine balkon ettiği öğrenildi. Murafaa başkanının “Sen Gülbahar’ın Remzi ile yaşadığını bilmiyor muydun?” sorusu konusunda maznun Yılmayan Naryaprağı, “Remzi’yle aram iyiydi, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Abi- ahi gibiydik. Gülbahar ve Remzi’nin ayrımsız evde yaşadıklarını bilmiyordum” dedi.

‘NAMUSUNUZU TEMİZLEYİN, DİYE KIŞKIRTILDILAR’

Duruşmada söz sunulan Remzi Kerpiç’in oğlu Veysel Kerpiç, sanık Yılmayan Naryaprağı’nın 7-8 yıl geçmiş kumarda çok dünyalık kaybettiğini anlatarak, “Eşini Adıyamanlılara aptal borçları için satıyordu. Babamdan yardım istemiş. Bunun üzerine babam, Yılmayan’dan Gülbahar’ı satın aldı. Ramazan’ın bindiği araba da annesinin antet parası yerine verilen tıpkı arabaydı” dedi. Cinayetten 10 aktarılma önce Yılmaz ve Ramazan’ın, Siverek’e geldiklerini anlatan Veysel Kerpiç, “Bu cinayet üzere büyükleri eliyle ‘Bizi bu duruma düşürdünüz, namusunuzu temizleyin’ diyerek kışkırtıldılar. Antrparantez sürgü yediklerini duydum. Ramazan ara sıra Serik’e geliyordu. Bu cinayeti birlikte planlayarak ve familya büyüklerinin zorlaması üzerine işlemişlerdir” diye konuştu.

‘5 KAYNIM İLK EVLENDİĞİM GÜNDEN İTİBAREN BANA SALDIRI ETTİLER’

Duruşmada tanık kendisine dinlenen Gülbahar Güzeloğlu da “Ego Yılmayan’la evlendiğim çağ gerçekte hemen onunla evlenmedim. 4 kesim kaynım vardı, 5 kişiyle evlendim. İlk evlendiğim günden itibaren bana tecavüz ettiler. Tıpkı çocuğumun kimden olduğu mahsus değil diye niteleyerek öldürüp attılar” dedi. Yılmayan Naryaprağı’nın sonsuz kumar oynadığını anlatan Gülbahar Güzeloğlu, “Ego Remzi’yi tanımıyordum. Yılmaz eğlenti oynadığı amacıyla beni satıyordu. Remzi bana ehil imdi. 11 yıl boyunca geçimimi sağladı” diye niteleyerek konuştu.

MAHKEMEDEN TEVKIF KARARI

Verilen aranın peşi sıra duruşma heyeti, sanık Yılmaz Naryaprağı’nın mevkufiyet halinin devamına, suçun niteliğinin değişmesi ihtimaline alın sanık Ramazan Naryaprağı’nın de tutuklanmasına, dosyadaki eksiklerin tamamlanarak duruşmanın ertelenmesine değişmeyen verdi.

‘BABAMI PLANLI ŞEKİLDE KATLETTİLER’

Duruşmanın arkası sıra izah işleyen Veysel Kerpiç, babasının katillerinin ukubet almasının kendilerinin acısını bir nebze hafifleteceğini belirterek, “Bu olayı hakkaniyet davası kendisine önceleme ediyorlar amma öyle ayrımsız format yok. Babamı planlı bire bir şekilde katlettiler” dedi.

Veysel Kerpiç’in avukatı Derviş Erol da yargılamanın yıpranmamış başladığını anlatarak, “Mahkemede ‘taammüden öldürmek’ suçundan tıpkısı enstantane yürütülüyor. Bugünkü oturum itibarıyla suçu ‘arkalama etme’ maddesinden çıkartılan başka tutuksuz sanığın suçu ‘iştirak’ yerine değiştirildi ve tutuklandı. Bu buut müvekkiller açısından de mebzul ayrımsız evolüsyon oldu. Mağdur Veysel Kerpiç babasını kaybetmişti, sanıklardan birinin daha tutuklanması yüreklere su serpti” diye niteleyerek konuştu.

Share: