Samsun haber: Çarşamba Belediyesi’nden ‘Akıllı Düz Projesi’

Çarşamba Belediyesi aracılığıyla başlatılan ‘Akil Kayran Projesi’ ile vatandaşlar belediyeye gitmeden işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Çarşamba Belediyesi, ‘Aptal Yer Projesi’ ile teknoloji destekli geliştirdiği altyapısı ile sahada bilgelik toplamaya başladı. Akil Meydan Projesi ile hem şehremaneti hizmet hızını yükseltmek hem de vatandaşları prosedürlerle uğraştırmadan belediyecilik hizmetlerinden faydalanabilmelerini bulmak amaçlanıyor. Bu proje ile bir nice belediye hizmeti vatandaşın evleri ve iş yerlerinin kapısına büyüklüğünde taşınmış olacak.

“Amacımız hemşehrilerimize elan iyi hizmet”

Konuya dair açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Reisi Halit Doğan, “Gelişen, büyüyen Çarşambamızda hemşehrilerimize daha bol ve kalifiye tıpkısı bakım sağlayabilmek hesabına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fikirli Düz projemiz de bu kapsamda Çarşambamız amacıyla çok koca. Uygulayım Bilimi destekli geliştirdiğimiz altyapımız ile sahada bili toplamaya başladık. Bulunak vukuf sistemi ile tam taşınmazların yerinde tespitinin yapılması hedefliyoruz. Porejemiz ile birçok şehremaneti hizmetini hemşehrilerimizin evlerinin, hareket yerlerinin kapısına büyüklüğünde taşımış olacağız. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız, kapılarının üzerinde düzlük kayran karekodları canlı cihazlarına taratarak apayrı değme el işi lüzumlu kalmadan bağımsız milletvekili bölümlerdeki bilgilerine ulaşabilecek ve E-Uray hizmetlerine erişebileceklerdir. Şimdiden ilçemize ve hemşehrilerimize kılıklı olsun” dedi. – SAMSUN

Share: