Şaşkın bakışlar arasında ilçeyi kanoyla geçtiler

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde iki refik natürel güzelliklere özen örtmek üzere Bolu Çayı’nı kanoyla kürek çekerek geçti.

İlçede beden terbiyesi öğretmenliği özne Erkan Özdemir ve Selçuk Zerrin kentin natürel güzelliklere ilgi geçmek için değişik bir etkinliğe imza etti. Eğerci köyünden kanoyla Bolu Çayı’na inen iki refik, 24 kilometrelik yolu 4 saat boyunca kürek çekerek ilerledi. Daha ilk denenmemiş olan bir etkinliğe imza attıklarını rapor eden iki bacanak, kaza merkezine ulaştıklarında ise boş kafalı bakışlarla kendilerini izleyen vatandaşlara birlikte esenleme vermeyi ihmal etmedi.

Farklı bir etkinlik fayrap etmek istediklerini anlatan Erkan Özdemir, “Farklı aktiviteleri başlatmaya, farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Burada benim kabil beden terbiyesi öğretmeni olan arkadaşım Selçuk Soluk ile beraber Eğerci’den girerek 24 kilometrelik parkuru ırmak içerisinden kaza merkezine büyüklüğünde kanoyla geldik. Bir ilki başardık. Averaj dört saatimizi aldı. Tabi bu suyun akışı ve debisine de bağlıydı. Iş mahmul tıpkı aktiflik oldu” diye konuştu.

Erkan Özdemir, doğa sporları de yaparak zat oluşturdukları rotalarda yürüyüşler birlikte gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. – ZONGULDAKShare: