Savaşçı Gaziler Derneği Kastamonu Bölüm Başkanı Cesuroğlu yaşamını yitirdi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Bölüm Başkanı zahmetli Miralay Şanlı Cesuroğlu, 99 yaşında hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 30 sene görev fail, Kore Savaşı ile Kıbrıs Hazar Harekatı’na katılan Cesuroğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede mevt etti.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Umumi Başkanı Beyazıt Yoğun, AA muhabirine, Cesuroğlu’nun, Türkiye’nin yer yaşlı gazisi ve dernekteki yer yaşlı şube başkanı olduğunu söyledi.

Cesuroğlu’nun kalça kırığı sonucu hastanede bir müddet tedavi gördüğünü belirten Yoğun, “Geçtiğimiz günlerde işler edildi. Ameliyattan sonraları duraklık döneminde evinde rahatsızlanmış, ardından hastaneye kaldırıldı. Burada ne yazık ki kendisini kaybettik.” dedi.

Çok kalbi kırık olduklarını dile getiren Yumuk, “Kızıl tıpkısı büyüğümüzdü. Gün bilgisi çok dallı güllü bir cumhuriyet altını çocuğuydu. Köyden çıkıp ahbaplık kültürlü, kahraman tıpkı askerimizdi. Kastamonu’nun çıkardığı değerli evlatlarından biriydi. Kendisini kaybettiğimiz üzere çok üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Cesuroğlu’nun cenazesinin ferda Kastamonu’da Nasrullah Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor.Share: