Saylav Aksal, yetişek desteği ve mısır gelgel fiyatına ilişik açıklama yaptı

TBMM Karı Eş Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve AK Öğür Edirne Milletvekili Fatma Aksal, hükûmet toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği konulara ilişik değerlendirmelerde bulundu.

Aksal, yaptığı bağlanmış açıklamada, istihdam hedeflerine yankılanmak üzere Danışma Hikmet Sistemi’nin devreye alındığını ve üniversiteden mezun olan gençlerin kamu ile özel sektörde aksiyon bulabilmelerini seçmek için kariyer merkezlerinin kapasitelerini güçlendireceklerini belirtti.

Aksal, Cumhur Reisi Erdoğan’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, Toprak Mahsulleri Ofisinin hasat dönemi yaklaşan akdarı gurur fiyatını destek aut ton başına 5 bin 700 lira yerine uygulayacağını duyurduğunu anlatım etti.

Gençlerin eğitimine müzaheret etmek için bu yıl öğüt kitaplarının yanında koruyucu kaynakların dahi ücretsiz yerine okullarda öğrencilere sunulacağını belirten Aksal, şunları kaydetti:

“Neredeyse 130 milyonu bulan yardımcı temel tutarı ile eğitim bilimi desteklerimiz devam ediyor. Milli Yetişek Bakanlığımız bütün okullarımızın günahsızlık, kırtasiye, yoz onarım, işlik gibi bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi. Kovanlık işlerinde çalışacak 60 bin emanet okulların açılmasıyla görevlerine başlayacaklar. Insan durumu kabil nedenlerle özür tayinine başvuran öğretmenlerimizin talepleri tamamen karşılandı.

Tüm alanlarda yaptığımız reformlar dünyamızın tahakküm zamanlardan geçtiği bu süreçte dinç Türkiye’yi düz yazı uğrunda inşallah bizi hedeflerimize şipşak ulaştıracaktır.”

Share: