Şehit Özel Harekat Polisi Çalışgan, Tokat’ta sonuç yolculuğuna uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde yıldırı örgütünün saldırısında martir olan hususi harekat polisi 34 yaşındaki Mustafa Çalışgan’ın cenazesi, memleketi Tokat’ta toprağa verildi.

Suriye’de güvenlik faaliyetleri kapsamındaki bire bir asıl bölgesine silahlı saldırıda martir olan Samsun Özel Harekat Şube Müdürlüğü personeli Çalışgan’ın naaşı, Gaziantep’ten askeri uçakla Tokat Havalimanı’na getirildi.

Burada uçaktan alınan şehidin Türk barağına sarılı tabutu, polislerin omuzlarında taşınarak Tokat Belediyesine ilgili cenaze aracına götürüldü, arkası sıra Tokat Şevket Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şehidin cenazesi, bir müddet sonra morgdan alınarak temel Perihan Tekin’in Karşıyaka Mahallesi’nde kâin evinin önüne getirildi ve helallik alındı.

Daha sonradan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda hazırlanan alana konuldu.

Şehidin naaşı, ikindi namazının arkası sıra kılınan cenaze namazı sonrası Erenler Mezarlığı’nda mevcut şehitlikte toprağa verildi.

Cenaze namazına şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, DOĞRU Öğür Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, CHP Tokat Saylav Bayrı Durmaz, Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Tokat Cumhuriyet Altını Başsavcısı Fatih Sürücü, Tokat İl Emniyet Müdürü Bağış Adnan Erdoğan, Samsun İl Itimat Müdürü Ömer Urhal ile vatandaşlar katıldı.

Share: