Şehit Topçu Uzman Çavuş Cirnooğlu, Kilis’te sonuç yolculuğuna uğurlandı

PKK/ YPG terör örgütü vasıtasıyla Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Uç Karakolu’na planlı roketli saldırıda şehit olan Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu, memleketi Kilis’te planlı törenle sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Dün Birecik ilçesinin Suriye sınırında saha alan Çiçekalan Hudut Karakolu’na planlı roketli saldırıda şehit olan Futbolcu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu (29) için memleketi Kilis’te cenaze töreni düzenlendi. Kayabaş Caminde gün ortası namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından martir Cirnooğlu gözyaşlarıyla Kilis Çağdaş Mezarlıktaki Şehitliğe defnedildi.

Evli ve bir yavru babası Martir Topçu Uzatmalı Çavuş Uğurcan Cirnooğlu, ailenin yegâne koca çocuğu olduğu, babasının daha geçmiş ölüm ettiği öğrenildi. 2 yaşında kızı Fatma gelişigüzel şeyden bilgisiz babasının cenazesine katıldı. Şehidin annesi eşi Amut ile annesi Fatma’nın ayakta durmakta müşkül çektikleri gözlendi.

Cenaze törenine Deneyimsizlik ve Spor Vekil Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Kilis Valisi Recep Soytürk, Gaziantep Valisi Davut Gül, 6. Kolordu Komutanı Ferik Dayanıklı Tokel, Kilis Mebus Mustafa Hilmi Dülger Ahmet Salih Üst, Gaziantep Milletvekili Şanlı Muhittin Taşdoğan, Kilis Belediye Reisi Para Ramazan, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Liva Hacı Halil Osma, askeri yetkililer protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. – KİLİS

Share: