Şeker Hastalığı İşleri Başkanı Erbaş, Derik’te Mevlit ve yakarış programına katıldı

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehabetli Erbaş, Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkiinde meydana gelen gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden 1 şehit polis memuru ve 19 yurttaş üzere düzenlenen doğum ve dua programına katıldı.

Derik kaza merkezine mevrut Din İşleri Başkanı Yüce Erbaş, doğum programı öncesi gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Avukat Yağmur Açan’ın ailesine taziyet ziyaretinde bulundu. Ardın Erbaş, mevlit ve yakarış programı üzere Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Camii’hangi geçti. Burada yapılan programda Kült İşleri Başkanlığı ve İl Müftülüğü ekiplerince Kur’an-ı Selek tilavetinin peşi sıra Türki ve Kürtçe mevlit okundu, hayatını kaybedenler üzere yakarış edildi.

Ahireti hatırlayarak yaşanılması tavsiyesinde kâin Erbaş, “Kur’an-ı Alicenap göre gitmek var. Kur’an-ı Ahi hangi diyorsa onu hesabına değirmek var. ve sabrı referans var. Hacca gidenlerin kuma kullandığı açar sabırdır. Onun üzere zer eren kardeşlerim ne yapalım? Olmasaydı bu soy kazalar, ölümler, şakkadak ölümler, amma kaza bu. Ne yapacağız? Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız. Rabbim onun yolunu de gösteriyor. Üzerine düşeni yaptıktan sonradan biz inşallah üzerimize düşeni yapmaya çaba edelim. Geçen hafta cumartesi günü yaşadığımız feci kaymakamlık üzere sadece demiyorum hayatımızın her alanında üzerimize düşünüm vazifeyi yapmamız geçişsiz. Hoppadak yaşadığımız bu üzücü kazaya göre demiyorum. Seçkin devir, hayatımızın seçme takkadak üzerimize düşen vazifeyi yapmamız, tedbirli olmamız geçişsiz” dedi.

Programa Vali ve Şehremaneti Başkanvekili Mahmut Demirtaş, YANLIŞSIZ Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Derik Kaymakamı Evren Çakırdoğan, İl Müftüsü Ulvi Hayri Çelik, DOĞRU Tümen İl Başkanı Faruk Kılıç ile kazada hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

Programın böylelikle vatandaşlara kemirmek ikramında bulunuldu. – MARDİN

Share: