Serencam an haberi! Uzatmalı Çavuş Ümit Kesti, martir olmadan 1 saat önceki babasından helallik istemiş

IRAK’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaymakamlık kırıma uğraması sonucu martir olan Yaya Uzman Çavuş Beklenti Kesti’nin (32) kazadan 1 saat önceki telefonla aradığı babası Yılmayan Kesti’den helallik aldığı ortaya çıktı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Skorsky tipi helikopter, 4 Eylül’dahi bitirme faaliyeti sırasında beceri nedenlerle sert iniş yaparak, ilçe kırıma uğradı. Helikopterde mevcut 8 personelden 7’si kurtarılırken, Piyade Uzatmalı Çavuş Ümit Kesti martir oldu. Evli ve 1 yavru babası olan şehit Kesti, Ordu’nun Fatsa ilçesinde kılınan cenaze namazının arkası sıra Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

‘BANA ‘BABALIK HAKLARINI HELAL EDECEKSİN’ DEDİ’Piyon Uzman Çavuş Ümit Kesti’nin babası Yılmaz Kesti, oğlunun şehit olmadan 1 saat ilk kendisini arayarak, helallik istediğini söyledi. Gözyaşlarını tutmakta sıkıntı çekici ve taziyeleri akseptans fail Kesti, “Çocuğum beni o akşam ezanı 21.30 kabil aradı. Cet, ‘yarım saat sonra helikoptere bineceğiz, malzemeleri yükledik. Senden tıpkı ricam var ama üzülme’ dedi bana. Ego de oğlum ‘hayırdır’ dedim. Bana ‘babalık haklarını helal edeceksin’ dedi. Hangi eylemek oğlum dedim, benim ağlatıyorsun dedim. Öyle şeyler müracaat üzülüyorum dedim. ‘Olsun, ego seni benzeri arayayım’ dedi. Ben de sana olan haklarım gür gür helal olsun dedim. Ayaklarına taş değmesin dedim. Böyle beni üzüntüye koydu, oğlumun sesini duyunca ağladım. Devrisi sabahleyin saat 09.00 gibi martir haberini aldık. O akşam filhakika bütün arkadaşlarını aramış. Ego bunları bilahare öğrendim. Bibi elan üzüntüdeyim. Ati diye niteleyerek bekliyorum çocuğum ama gelmiyor. Allah adamı genç erkek acısıyla sınamasın. Bu çokça print. Vatanımız, milletimiz, devletimiz sıhhatli olsun.  Bu vatan bizim amacıyla, hepimiz üzere” dedi.’VATANIMIZ İÇİN UĞRAŞ EDECEĞİZ’

Vatan üzere uğraş edeceklerini tabir fail Yılmaz Kesti, “Şehitlerimizin Tanrı mekanını cennet etsin. Tığ da ayrımsız martir babası yerine çokça üzülüyoruz. Vatanımız esen olsun. Dedelerimiz, vatanımızı münhal ayaklarla aldı. Tığ birlikte tabi kim vatanımız için uğraş edeceğiz. Allah onlardan razı olsun. Tanıklık şerbetini içti oğlum” diye konuştu.

Share: