Serencam dakika haberi! Icra Vekili Soylu: Bursa’da hapis memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’bile YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, benzeri yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bire bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’de Afrin’den daim terörist aktardıkları, terörle mücadelede en yumruk alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun ki benzeri tek terörist kalmadan bugün arı sili. Aynı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada beyan etmek istiyorum, size ifade etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Tanrı nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir tek soysuz yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada iş bitmiş değil. Yine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar iyicene konuşuyor kim, o kadar adamakıllı konuşuyor. Amma sınır dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile erk oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Deminden hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, tıpkısı birlikte belediye başkanlarına işaret şeş çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na meni şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar et kafalı bıraktı, şimdi Türkiye’yi gine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Mualla Birey ZERAY- Olgay GÜLER- Erek AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: