Sigarayı Bırakmak

Elektronik sigara geldi. E-sigaraların tütün ve nikotin üzerinde yaptığı etkinin aynısını tütün endüstrisi üzerinde zaten yapıyor. iqos, sigaraya bağlı hastalıkları azaltmaya odaklanarak 2010 yılında tanıtıldı. Şu anda Çin’de %85’in üzerinde pazar payıyla dünyanın en büyük buharlaştırıcısıdır.

Bu kullanımı kolay cihaz, hem endüstri oyuncuları hem de tüketiciler için bir nimet olarak görüldü, zararlı kimyasallar veya kanserojenler içermeyen duman üreterek kullanıcılar için daha sağlıklı hale geldi.

iqos, dünya çapında popüler hale gelmeden önce ilk olarak Hong Kong’da tanıtıldı. Popülaritesi, dört ana parçadan oluşan basit tasarımına bağlanabilir: ağızlık, pil takımı, kartuş tutucu ve ısıtıcı ünite.

Şirket ayrıca, önceden ayarlanmış sıcaklıklarda ısınan teknolojiyi kullanan IQOS terea önceki sürümünden bir yükseltme olan IQOS Iluma prime adlı elektronik sigara için ilk sıcaklık sensörünü piyasaya sürdü.

Dünya, pilleri uzun süre açık tutabilen teknoloji ve cihazlara rağbet gösteriyor. Örneğin elektrikli otomobillerin kullanımda olduğunu görmek oldukça yaygın. Ancak elektrikli bir araç yerine elektronik sigara kullanmak göründüğü kadar akıllıca değil.

Geleneksel sigaraların birçok dezavantajı olduğunun farkında olsak da, elektronik sigaraların bazılarının inanmanızı istediğinden daha fazla avantaj sunduğunu anlamalısınız.

Elektronik sigaralar, sağladıkları faydalar nedeniyle kullanıcılar arasında popülerlik kazanıyor. Sigara içenlere özgürlük hissi verebilir ve sigarayla ilişkili sağlık risklerini %85 oranında azaltabilirler.

Küresel elektronik sigara pazarının 2020’de 10 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Sigara içenlerin sayısının artmasıyla birlikte, Çin’de 2017’den 2020’ye göre 2018’de %57’lik bir artış olması muhtemel.

Çin’de Juul, başlangıcından bu yana katlanarak büyüdü. Şirketin 2 yıl içinde küresel pazar payının yaklaşık %25’ini devralması bekleniyor. Juul’un başarısı, geniş pazarlama kampanyasına ve daha düşük nikotin konsantrasyonuna sahip iQos ısı-yakmaz cihazı ve iQos Terea ve Iluma Prime çubukları gibi yenilikçi ürünlerine atfedildi.

Elektronik sigaralar, özellikle genç kitle arasında giderek daha popüler hale geliyor. Yakın zamanda Philip Morris International tarafından iQOS T3Hrv1 e-sigaranın piyasaya sürülmesi, Marlboro üreticisinin Amazon’da ilk stokunu sadece iki saat içinde sattığını gördü. iQOS, bugüne kadarki en başarılı e-sigara lansmanı olarak lanse ediliyor ve bu boşuna değil: insanlar onu tüttürdüklerinde yanma hissetmiyorlar. Philip Morris’in ürünlerini daha özelleştirilebilir hale getirmek, yeni bir lezzet – Heat Wave Mango yaratmak ve insanların elektronik sigara deneyimlerine kendi lezzetlerini veya kokularını eklemelerine izin vermek için yedi filtrelik bir dizi sunmak gibi ürünlerini geliştirmesinin birçok başka yolu vardır.

Elektronik sigaraların avantajları arasında, elden ağza temas ve bağımlılık riskinin azalması, ikinci el buharlarla ilişkili riskin az olması ve ayrıca geleneksel tütün sigarası kullanımına kıyasla kalp krizi ve felç riskinin yüzde birinden daha az olması sayılabilir.

Share: