Siirt bilim… Siirt’ten şehir dışına tutkun sevkleri yüzde 75 azaldı

– Siirt’ten site dışına züğürt sevkleri yüzde 75 azaldı

SİİRT – Siirt’te afiyet alanında yapılan yatırımlar ülke dışına hastalanmış sevklerini iri ölçüde azalttı. Vatandaşlar, sağlık alanında yapılan yatırımlarla, kaliteli afiyet hizmeti almanın mutluluğunu yaşıyor.

Siirt Yetişek ve Araştırı Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Akademisyen Şaban Kılıç, hastaneye alınan çağdaş cihazlar ile vatandaşların yer dışına gönderme edilmesinin şişman ölçüde önüne geçtiklerini söyledi.

Hastaneye alınan akıbet uygulayım bilimi cihazlar ile kent dışına marazlı sevklerinin şişman ölçüde azaldığını dile getiren Kılıç, “Daha başlangıçta Siirt bölgesinde enjeksiyon enjeksiyonlar yapılmıyordu ve bu insanlar toprak dışına gönderme edilmek zorunda kalıyordu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmamızla bu arada gelişen son teknolojik cihazların hastanemize alınmasıyla iklim dışına sevklerimiz nazik oranda azaldı. Anında dakikasında bulunmayan denecek kadar az, makul gâh hastalıkları irsal etmekteyiz. Şuan hafta 50 çıngı iğne yapıyoruz. Bu hastaların kâffesi önceleri Diyarbakır’a gezmek zorunda kalıyordu” dedi.

“Alınan cihazlarla hastaların sıkıntılarını gidermiş olduk” diyen Dr. Kılıç, “Serencam yıllarda almış olduğumuz bu teknolojik cihazlarla son hep cihazlar hastanemize yerleştirildi. Bu cihazlarla tehlikesiz cerrahiler yapmaktayız. Bu sayede diyar dışına üstelik sevkleri azaltmış bulunmaktayız. Ben haftada 50 katarak ameliyatı almaktayım. Bu katarak hastalarının birçoğunu da atıf ediyorduk ama demincek haddinden fazla yumruk dediğimiz katarak hastaları birlikte güvenle alabiliyoruz hastanemizde” diye niteleyerek konuştu.

Share: