Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, köy muhtarlarının dava ve taleplerini dinledi

Siirt Valisi ve Şehremaneti Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, köy muhtarlarının sav ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.

Vali Hacıbektaşoğlu, köylerimizin ihtiyaçlarını sınırlamak, köylerin sevgili ve taleplerini çabuk ve deli dolu aynı şekilde çözüme dolamak üzere site merkezi ve kaymakamlık karye muhtarlarını makamında akseptans etti.

Ilbay Hacıbekatşoğlu, merkeze tutkun, Yazlıca köyü muhtarı Hüsnü Ziyalı, Eruh ilçesi Çırpılı köyü muhtarı Hüseyin Tutcan, Kurtalan Çeltikbaşı köyü muhtarı Halit Saçik, Şirvan Yağcılar köyü muhtarı Ramazan Kepkan, Şirvan Belençay köyü muhtarı Abduarrahman Güncüm ve Şirvan Taşkaya köyü muhtarı Nevzat Batumak’ı makamında akseptans ederek, kendileri ile aynı süre görüştü. Sorun, irade ve beklentilerini dinledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Hacıbektaşoğlu, “Muhtarlarımızın dile getirdiği dilek, istem ve şikayetleri çözüme kavuşturmak devletimizin önceliğidir. İlimiz genelinde yapılış edilen varlık ve yiğitlik iklimi ile gelişigüzel hizmetlerin ve yatırımlar artarak bitmeme edecek” dedi.

Köylerimizin taleplerini imkanlar dahilinde sunma kısa sürede çözüme kavuşturulacağını rapor eden Vali Hacıbektaşoğlu, başta İl Özel İdaresi tutmak amacıyla ilişkin birimlere ferman verdi.

Köy Muhtarları da Ilbay Hacıbektaşoğlu’na köylerin dava ve taleplerine gösterdiği mail ilgiden ortalık teşekkürname ettiler.

Ziyarette, İl Hususi İdare Umumi Sekteri Hifzullah Canpolat’ta amade bulundu. – SİİRT

Share: