Siirt’te su ürünleri yetiştiriciliği yatırım imkanları belirleme ediliyor

Siirt Valisi ve Uray Komutan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında su ürünleri yatırımlarına müteveccih güruh yapıldı.

Hacıbektaşoğlu, toplantı öncesi Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Umumi Müdürü Mustafa Altuğ Atalay başkanlığındaki heyetle görüştü.

Atalay, kentte yapılacak çalışmalar üzerine hikmet verdi.

Görüşme sonrası yapılan toplantıda, su kaynakları ve baraj göllerinde akarsu ürünlerine yönelik yapılabilecek yatırımlar görüşüldü.

Akarsu kaynakları itibarıyla heybetli potansiyele cemaat olan Siirt’in geçim ve çekinmezlik şehri olduğunu tamlayan Hacıbektaşoğlu, yapılacak yatırımlara seçme tür desteğin verileceğini aktardı.

Toplantıya, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Şırnak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şimşek, Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Umum Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz, Balık Yetiştiriciliği Ofis Başkanı Tanju Özdemir, Akarsu Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Dalan Birliği Umumi Heyet Komutan Vekili Özerdem Maltaş, Ekincilik ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan ve işadamları katıldı.

Heyet Alkumru, Kirazlı, Şirvan ve Çetin barajları havzasında incelemelerde bulunacak.

Share: