Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Barış Başar’ın üstlendiği, başrollerini Matlup Oylumlu ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Gök Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter üzere müstehap oyuncuların yer aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe güzeşte bitiş sahnesi çekimlerinin ardından matbuat mensuplarına bodur tıpkı mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden daha ferah çekicilik şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın haddinden fazla hayırhah ve dostça bire bir halkı var. Hepsine çokça teşekkür ediyorum. O kadar rahatız ki ‘Filmin devamını tezelden çekelim’ diyerek aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Dağ evet bile beğenilmeyen filmlerde emin olun kadro talihsiz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN MEVRUT TAMLIK PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Görmüş Geçirmiş oyuncu Gök Dabak “Ben kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Alışılmış kız annesiyim, kıtipiyoz beribenzer didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin haddinden fazla şekerli bir örgüsü var, eminim sistem sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ahu karakterindeki Algı Koca ise “Site dışında çokça fazla projede bulunmuş bire bir oyuncu kendisine, yer bayındır ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan gelen tamlik proje tekliflerine açığım artık. Amiyane tarihi yerlerde elektrik yaptık.

Çok güzel resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve temmuz ayında tek şeb mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve çokça mutluyum. Zira sıcağı tek sevmiyorum” diye niteleyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Hücumcu birlikte ata marifetiyle Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Kıytırık haddinden fazla gani karşılandık. İnsanlar çok yunak davranıyor. en son Sivas’a 32 yıl geçmiş gelmiştim, ata eliyle birlikte Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar eliyle çok sahiplenilmiş hissediyorum. Bu çok ilginç ve daha evvel yaşamadığım tıpkı his. Terlemeden işlemek bile müthiş” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senaryocu Sulh Başar bile heyecanını “3 senedir Urla’da yaşıyorum, pandemiden dolayı oraya göçtüm. İzmir’den buraya parmak arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya himmet ediyoruz.

Romantik komediler genelde kent ve metropol hikayesidir. Bizim evvel filmimiz Boyabat’taydı, demin de Sivas. Arz şişman derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu üstelik başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Kâfi “Sivas çokça fena hâlde resimler veren benzeri site antrparantez Türkiye’nin hiçbir durumunda görmediğim tıpkı şey tutmak istiyorum. Sivas’ta muvakkat olarak yola adım attığınız zaman araç trafiği duruyor. İstanbul’da bu olacak öz değil. Sivas adeta tıpkı Londra, adeta bir Paris.

Tıpkı da herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini tavsiye ediyorum. Ayrımsız ülkenin kaderinin hangi kadar bayağı ayrımsız mekanda, ne büyüklüğünde bir iki insan vasıtasıyla değiştirildiğini hatırlamak tahammülfersa tıpkısı ihtisas” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim için üstelik çok farklıydı, cazibe aralarında tığ bile kendimiz üzere görüntüler çekiyoruz. Benzeri karı komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye üstelik müstehap” temennisiyle noktaladı.

Share: