Sıla Şentürk’ü öldüren sanığın eşeysel istismardan yargılanmasına bitmeme edildi

Giresun’üstelik 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü bıçaklayarak öldüren Hüseyin Birey Gökçek’in maktule yönelik “çocuğun tensel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından yargılanmasına bitmeme edildi.

Giresun 1. Ciddi Ceza Mahkemesi’ndeki dördüncü duruşmaya, maktule yönelik “çocuğun eşeysel istismarı” suçundan 16 yıldan 20 yıla, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” suçundan üstelik 3 yıldan 15 yıla büyüklüğünde mahbes cezası talebiyle yargılanan ve Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’nda vakfedilmiş kâin sanık Gökçek hazır bulundu.

Sıla Şentürk’ün asıl ve babasının düz almadığı duruşmada, sanık Gökçek, olayın bu noktaya gelmesinden sıkıntı ve pişmanlık duyduğunu söyledi.

Ailenin avukatları ise sanığın konusunda ertelenmiş suçlardan en son sınırdan ve indirim uygulanmadan cezalandırılmasını temenni etti.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi üzere 21 Küçük Ay 2023’e ertelendi.

16 yaşındaki Sıla Şentürk, ailesiyle yaşadığı eve Ankara’dan mevrut Hüseyin Fert Gökçek (21) eliyle 16 Şubat 2022’de bıçaklanarak öldürülmüştü.

29 Açıklık 2022 tarihinde tanıdık duruşmada, Hüseyin Duygusal Gökçek, öldürülen Sıla Şentürk’e yönelik eylemi zımnında “çocuğa karşı kasten cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası alırken, murafaa heyeti, sanığın cezasında nahak yere tahrik indirimi uygulamamıştı.

Share: