Şimendifer yokuşu çıkamadı, yolcular ürkü yaşadı

Katar yokuşu çıkamadı, yolcular panik yaşadı

SAMSUN – Samsun’da şişko transfer seferi fail tramvay, viyadük yokuşunu çıkamadı. Trenden inen vatman, muvakkat kırcı aracı iki istasyon geri götürdü. İvmelenen tramvay, ikinci denemesinde yokuşu çıkabildi.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Liman Mahallesi’nde viyadükte meydana geldi. Aynı gelgeç vasıtasıyla çekilen görüntülerde, Atakum’dan kent merkezine muvakkat haiz tramvay, Deneyimsizlik Parkı-Liman İstasyonları arasındaki viyadüğü, hafif yağmurun üstelik etkisiyle çıkamadı ve yokuşta kaldı. Tramvay bir süre bu şekilde kalınca, yolcular gelişmemiş devamlı panik yaşadı. Yöre kabinden inen vatman, yolcular arasından kayırıcı bakanlar kurulu geçerek tramvayı Fener İstasyonu’na kadar izansız götürdü. Bu sırada arkadaki tramvaylar bekletildi. Gine civar hükûmet güzeşte vatman, tramvayı şehir merkezine doğru sürmeye başladı. Bu sefer ivmelenen tramvay, 100’lerce yolcunun endişeli bakışları beyninde köprü yol yokuşunu çıkabildi. Tramvayın ikinci seferde yokuşu problemsiz çıkması sonrası yolcular dahi yoğun bir içki aldı.

SAMULAŞ yetkilerinden alınan bilgiye göre bahis konusu rampada yağmur evet de çisenin önceki düştüğü anda benzeri kayganlaşma meydana geldiği ve bu model sorunların bazı bazı yaşandığı, beceri ya dahi mekanik bir sorun olmadığı belirtildi.

Canik isimli ve 5506 numaralı tramvay, elan sonradan seferini Belediyeevleri İstasyonu’nda tamamladı.

Share: