Sinop’ta kuru abra gemisinde sâdır yangından gaileli kurtulanlar yaşadıklarını anlattı

Sinop açıklarında ark yük gemisinde sâdır yangından dertli kurtulan mürettebattan ikisi yaşadıklarını anlattı.

Sinop Atatürk Fehamet Hastanesi’nde tedavileri süren mürettebattan Akdarı tabiiyetli Elberrawi Ossama, gazetecilere, ateş sırasında dümende kendisinin olduğunu söyledi.

Kendisine dun katlardaki odalardan telefon açılarak içeride yaman olduğunun söylendiğini anlatan Ossama, şöyle bitmeme etti:

“Şef o devir bayağı indi. Olaya bakmaya gitti. Ego inmedim elden reis indi. Şefin inmesinden tıpkı dakika sonradan bire bir patlama sesi geldi. Aşağından nara sesleri gelmeye başladı. Kapıyı açtım ego üstelik baktım aşağıya, ne oluyor diye. Ego merdivenden inerken birisi daha çok karşıma yanıyordu hep. Ki olduğunu bilmiyordum eğin yanıyordu. Geminin konusunda çıkışı ile denize atlayışı ayrımsız oldu. Sonra geminin üstüne tığ çıkınca kişi aramızda araştırdık, kaptanımız yoktu, kayıptı.”

Yangında dumandan etkilenen Herraz Emad ise patlama sırasında kamarasında yattığını belirtti.

Patlama sesiyle uyandığını dile getiren Emad, “Patlamanın şiddeti ile odada üzerime gâh şeyler düştü. Elektrikler kesildi, telefonun ışığını yakarak araştırmaya çıktım. Arkadaşlarımın yanına ulaştığımda herkes ürkü ortamında, yaralılar vardı. Benim gibi yanmayan arkadaşlarla yaralanan farklı arkadaşlara bakmaya başladık. Yaralıları toparlayarak geminin ön tarafına çıktık. Sonra yardıma gelenler bizi oradan aldı.” diyerek konuştu.

Share: