Sıra süpürge, akşam ezanı vuraç sallıyor

Sazak Büyükşehir Belediyesinde kovanlık personeli yerine görev yapan Ebru Yavaş, devir sokakları süpürürken, akşam ezanı ise haddinden fazla sevdiği masa topu turnuvasında arak döküyor.

Mersin Ağacı Masa Topu Spor Kulübü eliyle tevhit edilen ve Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla desteklenen ‘Sazak Masa Tenisi 9. Ferdi Turnuvası’nda çalkantı verici karşılaşmalar yaşanırken, sporun dokunduğu hayatlar ile ilgili değişik hayat öyküleri de ortaya çıkıyor.

“15 yıldır masa tenisi oynuyorum”

31 Ekim’üstelik başlayan ve 12 Kasım’da sona erecek olan, Türkiye genelinde 90 sporcunun katıldığı turnuva Macit Özcan Spor Tesisleri’nde gerçekleşiyor. Turnuvada mücadele fail sporculardan birisi olan Ebru Güç, değişik öz geçmiş ile yöre plana çıkıyor. Sazak Büyükşehir Belediyesi Kasaba Dulda ve Taharri Dairesi Başkanlığına kapalı Saflık Yazıhane Müdürlüğünde saffet personeli adına görev özne Ebru Yavaş, devir mücahede saatleri içerisinde fariza alanı olan 108. Caddenin akman kalmasını sağlarken, akşam saatlerinde ise 15 yıldır gönül verdiği masa tenisi sporu ile ilişkin faaliyetlere katılıyor.

Masa tenisi ile 15 sene evvel market sektöründe çalışırken tanıştığını, uğraşı adına başladığı bu spor dalında proses zarfında kendisini geliştirerek turnuvalara katıldığını, antrparantez tıpkı turnuvada dereceye girerek üçüncülük elde ettiğini belirten Yavaş, “Şu anda dahi ‘Sazak Masa Tenisi 9. Ferdi Turnuvası’nda savaşım ediyorum. Çok iyicene tıpkısı ihtisas. Herkese tavsiye mektubu ediyorum. Herkes katılsın, bütün öğrensin isterim. Mersin Ağacı Büyükşehir Uray Başkanımız Vahap Seçer’e bile bize bu imkanları sunduğu amacıyla teşekkür ederim” dedi. – MERSİN

Share: