Şırnak’ta 50 bisikletçi 45 kilometre ayakçak çevirdi

– Şırnak’ta 50 çifttekerci 45 kilometre ayaklık çevirdi

Şırnak Valisi Osman Âlim:

“Ati sene 14 modül uluslararası ve millî etkinlik yapacağız”

“Şırnak tek taraflı bire bir iş değil, çok cepheli tıpkısı gelişimle seçkin alanda adından küçümseme ettiren ayrımsız ülke olma hürriyetini ortaya koyacak”

ŞIRNAK – Şırnak Valiliği ve Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Çiftteker Festivali düzenlendi. Organizasyon edilen varlık ortamıyla alay malay spor aktiviteleri artarken, 50 çifttekerci 45 kilometre kat ederek Cizre ilçesine akla yatkın yola imdi.

15 farklı ilden gelen tahminî 50 çifttekerci, Şırnak Cumhuriyet Altını Meydanında buluşarak, 45 kilometre öğün hatim ederek Cizre’ye akla yatkın yola artık. Törene katılan Şırnak Valisi Osman Âlim, programda yaptığı konuşmada, kentin herhangi bir alanda baharı yaşadığını sporda dahi gelişigüzel kategoride başarılar elde edildiğini söyledi. Ilbay Âlim, “Toyluk Spor İl müdürümüzün dahi belirttiği kabil Şırnak spor şehri benzeri zamanda. Bu söylemlerle değil sayılarla kesin bir şekilde arasında. Bisikletinden tenisine, raftinginden basketboluna, voleybolundan futboluna kadar değme alanda kısaca 28 branşta Şırnak’ımızda haddinden fazla güç manada bire bir gizil var. Bunların hep lisanslı sporcular. Emek veren ilkin Bilgisizlik ve Spor müdürümüz almak için birlik yöneticilere antrenörlere Milli Eğitim camiasına ona bindi veren gayrı kamu katmanlara, halkımıza, sivil cemiyet kuruluşlarına hepsini ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Ati sene 14 pare arsıulusal ve millî etkinlik yapacağız”

“Tamam, gençlerimiz, sporcularımız, iyi ki varsınız” diyen Vali Bilimci, “Şırnak merkezi dağlık bir yapıya eş olmasına karşın bisiklet sporuna arzu veren burada sporun herhangi bir alana yayılması amacıyla çokça çetin çaba gösteriyorlar. Peki, çıktı imdi çiftteker festivalinde geleneksel ağıl getiriyoruz ve buna bile tıpkı takvim belirliyoruz. Sadece ati sene 14 tane uluslararası ve ulusal etkinlik yapacağız. Özellikle karşımızda lisede gençlerimiz var Onların bile bu spora deste gösteririm, bu alanda faaliyetlerinde daha arttırmaları için temas çeşit desteğiyle hazırız. Imdi Şırnak herhangi bir yönüyle kabuğunu kırmış ve hele 2023’te Türkiye 100 yılında ve geleceğin Türkiye’sinde haddinden fazla eke tıpkısı düz edinmiş ve daim adını bu olgularla yaşatacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Vali Bilgin, “Daha Çok Şırnak’ın dışarıda damarı bozuk olan algısının olmaması üzere bizler bile her nev kaybede gösterip, Şırnak’ımızı bir turizm, spor Firez, Görüşme, ruz, benzeri zamanda Endüstri ve üretim şehri haline getireceğiz. Yani hoppadak Şırnak tek yanlı tıpkısı iş değil, çok yönlü bire bir gelişimle gelişigüzel alanda adından bayram ettiren aynı devlet olma hürriyetini ortaya koyacak. 2023 yılında eksiksiz arkadaşlarımızla alay malay halkımızla alay malay kâin, bundan esbak tempomuza itmam ve itmam konusunda çıkarak, yarınlar hep birlikte süregelmek için el ele vereceğimizi izah etmek istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Meydanında başlayan festivale, Vali Osman Bilim Adamı, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Derece, gurur müdürleri ve haddinden fazla sayıda sporcu katıldı.

Share: