Sivas’ta ilginç üst geçit: 20 metrelik kez 200 metreye artık

Sivas’ta ilginç kayırıcı geçit: 20 metrelik defa 200 metreye bundan sonra

-Bu posta sakat vatandaşları değil, mıhlı vatandaşları unuttular, 20 metrelik meydanlık için 200 metre yürüyorlar

-Engellilerin unutulmadığı gelgeç art geçidinde dimdik vatandaşlar unutulunca ortaya bu görünüş bundan sonra, 200 metre uzunluğundaki sâri ense geçidini çokça birkaç hayat kullanıyor

SİVAS – Engellilerin unutulmadığı bulaşan art geçidinde zinde vatandaşlar unutulunca ortaya bu manzara artık, 200 metre uzunluğundaki yolcu arka geçidini haddinden fazla beş altı sevimli kullanıyor.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan bulaşıcı arka geçidi uzunluğuyla özen çekiyor. Site girişinde, Sivas- Kayseri karayolu üzerinde geçtiğimiz yıllarda mensur edilen muvakkat eğin geçidinde özürlü vatandaşlar unutulmadı. Her iki tarafında da mânialı rampası kâin art boğaz, rampadaki akım nedeniyle kestirmece 200 metre uzunluğunda. Sakat vatandaşlar tekerlekli sandalye ile hafif aynı cereyan sunulan eğin geçitten tezce karşıya geçebiliyor. Öte yandan mıhlı vatandaşlar yolun karşısına salmak üzere 20 metrelik açıklık için 200 metre üşüşmek zorunda kalıyor. Bu nedenle biraz yaşama karşıya terhis etmek amacıyla geçici üst geçidini kullanmayı tercih ediyor. Çokça sayıda yaşama güvenli bire bir şekilde eğreti ense geçidini kullanarak karşıya geçmek yerine pahal olanı yeğleme yazar araçların arasından karşıya bırakmak istediği amacıyla bu kavşakta kazada sakat olmuyor.

“Mufassal benzeri dal derbent olduğu için kullanmıyoruz”

İlçe sakinlerinden İbrahim Işık, uzunluğu dolayısıyla arka geçidi kullanmadığını söyleyerek, “Gördüğünüz kabilinden bu kayırıcı geçidi kullanmadan uzaktan geçtim. Vakit Kaybetmeden ben değil sistem yoldan geçiyor. Bana göre aksi ve uzun bire bir peş boğaz yapıldı. Bende daha güzel tıpkı eğin boğaz yapılabilirdi. Teferruatlı tıpkı kayırıcı boğaz olduğu için kullanmıyoruz. Kat sakil daha akla yatkın tıpkı arka argıt yapılsa onu kullanırız. Illet kendimizi tehlikeye atalım” dedi.

Merdiven eklenmesini istiyorlar

Ali Osman Artemiz, art geçidin rampalarının yanında sağlıklı vatandaşlar üzere merdiven yapılmasını dilek ederek, “Ben bu yolu ahiret yolculuğu geçidi yerine rapor ediyorum çünkü çokça kaza oluyor. Bu dip derbent çok fazla kullanılmıyor. Kullananlarda ışık hafiflemek için çıkıyor. Strüktürel kendisine haddinden fazla etraflı tıpkısı eğin geçit. Buranın kısaltılarak daha elverişli ağıl getirilmesini istiyorum” diyerek konuştu.

Share: