Siverek’te 4 köyün karıştığı kavgada 7 hayat yaralandı

Siverek’te 4 köyün karıştığı kavgada 7 kişi yaralandı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yerey anlaşmazlığı dolayısıyla 4 köy halkının karıştığı taşlı sopalı kavgada 7 can yaralandı.

İlçenin Gürakar Mahallesi’ne kapalı Dibekdüzü Köyü’nde eskimemiş ilk teşrin alanı ayırmak için taşları temizleyen kepçe operatörünün, Dibekdüzü ve Sofice ekenek halkı tarafından yapılan uyarıları dikkate almaması üzerine ağız dalaşı imdi, tartışmada kepçe operatörü zedelenmek edildi.

Alınan bilgilere bakarak çarpma edilen kepçe operatörünün Büyükçay ve Demirci mezralarında bulunan akrabalarına telefon ederek müzaheret istemesi üstüne haddinden fazla sayıda birey araçlarıyla yardıma koştu. Sofice mezrası girişinde yolları kesilen Büyükçay ve Demirci mezralı vatandaşlar ile Sofice ve Dibekdüzü vatandaşları ortada taş ve sopaların kullanıldığı kavga meydana geldi. Kavgada 7 hayat yaralanırken, 7 çevirgeç ile aynı kepçe birlikte hasar gördü.

Olayın duyulması üstüne olay namına haddinden fazla sayıda 112 Acil ve Kurnaz Ekipleri gönderme edildi. Yaralılar ambulanslarla Siverek ve çevrede kâin Mehabet Hastanelerine atıf edilirken, Bitirmiş şifahane çevresinde ve kavganın olduğu köylerde serbest düzenlilik önlemleri aldı.

Yaralıların dirimlik tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, olayla ilişik inceleme başlatıldı

Share: