Son zaman haberi… Köpeklerin saldırısından korkup ağaçta mahsur mütezayit kediyi itfaiye kurtardı

Köpeklerin saldırısından korkup ağaçta muhat mütezayit kediyi itfaiye kurtardı

Köpekler kedi yuvasını parçalayarak 2 bala kediyi katil etti

Anne pisik parçalanmış yuvada yavrularını aradı

KARABÜK – Karabük’ün Safranbolu ilçesinde akşam yarısı tıpkısı sitenin bahçesine giren çıkmaz köpekleri kedi kulübesini parçalayarak 2 yavruyu telef etti, kokudan ağaca çıkarak yatık mütezayit bir çocuk kediyi ise itfaiye aracı ekipleri kurtardı.

Olay Safranbolu ilçesine merbut Mesai Mahallesinde mevcut Yazgı sitesinde meydana geldi. Geceleyin yarısı sitenin bahçesine giren 3 sokak köpeği sitenin bahçesinde kâin pisik yuvasını parçalayarak zarfında mevcut 2 çocuk kediyi katil ederken, bir bala pisik ise ağaca tırmanarak köpeklerin saldırısından kurtulurken, ağaçta mahsur kaldı.

Sabah saatlerinde şehir sakinleri ise gördükleri görünüş karşısında neye uğradığını şaşırdı. Pisik kulübesinin parçalandığını ve 2 çocuk kedinin katil olduğunu gören vatandaşlar, ağaçta çevrilmiş kalan bala kedi üzere Safranbolu Belediyesi itfaiye ekiplerinden müzaheret istedi. İtfaiyenin merdivenli uzlaştırıcı ile çevrilmiş mütezayit çocuk kediyi bulunduğu yerden kurtarırken, parçalanan kedi kulübesine sâdır asıl kedi ise değişik yavrularını arayarak, dakikalarca ağaca baktı.

Öte yandan şehir sakinleri benzeri olayın henüz ilk birlikte yaşandığını söyleyerek, belediye ekiplerinin çıkmaz köpekleri üstüne önlem almasını istedi.

Share: