Sonuç an haberi: BİR AİLENİN NAMEVCUT OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL GÜBÜR KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇUK

TRABZON’üstelik kontrolden sâdır otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, çoban Mehmet Güngörmüş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Ağır Düz Görmüş Geçirmiş’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere bakarak, otomobilin misil kenarındaki gübür konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere takılmadan şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, cemaziyelevvel saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Yaka Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Görmüş Geçirmiş yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı otomobil, sürücüsünün yönelteç kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı üstüne bölgeye çokça sayıda polis güçleri, sağlık, itfaiye aracı ve AFAD ekipleri irsal edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Müşkül Muhik Görmüş Geçirmiş’ü ağır dertli kendisine araçtan çıkardı. Esenlik ekiplerinin evvel müdahalesinin ardından Yomra Kanuni Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Görgülü çifti ile 2 çocuğu, yapılan kül müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’birlikte aynı lisede müdür yardımcısı olduğu belirtilen Mehmet Güngörmüş’ün, ailesi ile Trabzon’da ateş parçası kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları gezi sonrası zaman önünde birlikte kaymakamlık yaptıkları belirtildi. bu arada kaza, çevredeki bir hisse senedi yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın devam ettiği kazada sürücünün direksiyon hakimiyetini zahir kaybettiğine müteveccih aynı tayin yapılamadığı belirtildi. Gidiş Geliş ekiplerinin hazırladığı tespit tutanağına bakarak; misil kenarında çarparak altına aldığı gübür konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere takılmadan 50 metreden şarampole uçtuğu belirleme edildi. Kazanın güvenlik kamerası kayıtlarında, sürücünün şırakkadak otomobili ile geçmiş sağdaki düzenlilik şeridine yöneldiği, arkası sıra ise çöp konteynere çarptığı düz aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup hisse senedi yerinden çıktığını anlatan Yüksek Yılmaz, Tığ da ne olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Zaten ortada tıpkısı madde de yoktu. Biz önceki geldiğimizde burada hurdaya dönmüş çöp konteynırını gördük. Komütatör uçuruma yuvarlandığı amacıyla görünmüyordu. Ayırt edilecek kabilinden üstelik değildi filhakika. Reviş halindeki tıpkısı araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar doğrusu sağlık ekiplerine ihbarda bulundular. Tezce ambulanslar geldi. İlk geçmiş ayrımsız bala çıkarttılar. Elan sonradan asıl ve babayı çıkarttılar. Çöp konteynerine vesile çarpınca bobin vazifesi yapmış. ve burada kâin bariyerlere çarpmadan ara bulucu uçuruma uçurmuş. Maatteessüf incitici benzeri fenomen. Olmayacak olan fenomen oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı makine, yolda kalırdı. Ihtimal de o kazadan yaralı kurtulurlardı. Ama ecel. Keşke elimizden bire bir husus gelseydi diye niteleyerek konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR MADDE YOKTU?

Esnaf Tarık Şarap ise Biz da seslere çıktık dışarıya. Görünürde ayrımsız özdek yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda menfi dönmüş benzeri açacak olduğunu gördük. Ayrımsız sülale o kazada hayatını kaybetti. Tığ da düzenlilik kamerası görüntülerinden izledik. Burada bulunan çöp konteynerlerine araç çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere dahi çarpmadı araba. Tanrı’ın takdiri. Tanrı geride kalanlara çıdam versin dedi.Share: