Sonuç an haberi | Samsun’da FETÖ’nün yıpranmamış yapılanmasına operasyon: 9 denetim

– Samsun’da FETÖ’nün kullanılmamış yapılanmasına cerrahi müdahale: 9 gözaltı

SAMSUN – Samsun’da Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya merkezli 5 ayrı FETÖ soruşturması kapsamında örgütün yıpranmamış yapılanmasıyla ilgili Samsun’da 8, Ankara’da ise 1 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcılıkları eliyle planlı Fetullahçı Yıldırı Örgütü/Koşut Mehabet Yapılanması soruşturması kapsamında örgütün kullanılmamış yapılanmasına yönelik yapılan takip ve çalışmalar doğrultusunda haklarında yada ailelerinde FETÖ kapsamında henüz önceleri prosedür işlenmiş olan şahıslara TC numaraları ile kartsız prosedür yaparak mal sağladığı tayin edilen ve irtibatlı oldukları şahıslara yönelik bu saban Samsun toprak merkezinde 8, Ankara ilinde 1 koyulmak için 9 münasebetsiz yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ve Samsun Inanma Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Müdürlüğü ekipleri marifetiyle planlı eş anlı operasyonda gözaltına alınan 8 emanet Samsun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Ankara’da gözaltına alınan 1 kişinin ise Samsun’a getirileceği öğrenildi. Anket devam ediyor.

Share: