Sonuç an haberleri! İSTANBUL-FENERBAHÇE’NİN CEMAL KAPTANI AMANSIZ HASTALIK SAVAŞINI 3’ÜNCÜ KAT KAZANDI

Henüz önce sütun ve uykuluk kanserlerini atlatan Fenerbahçe futbol takımının 18 almanak efe şoförü Cemal Karakış, tahminî bir ay önceki teşhisi konulan mesane kanserini bile geçirdiği ameliyatın arkası sıra yendi. Bire Bir aydır işinden uzakta olduğunu belirten Karakış, ‘Süreç hangi gösterecek bilmiyorum amma işimi özlüyorum, orada yaşanmışlıklarım, domuzuna günlerim ve anılarım var; bunlara baştan dönmeyi çokça isterim’ dedi.

2009 yılında kolon kanserini, 2010 yılında karaciğer kanserini yenmeyi başaran Cemal Karakış’a kısaca aynı ay geçmiş idrar torbası kanseri teşhisi konuldu. İdrarda kanama şikayetiyle Medical Park Yeri Göztepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Kaan Gökçen’e başvuran Karakış, mukteza testlerden bilahare burada tedavi görmeye başladı. Değerlendirmeler sonrası Doç. Dr. Kaan Gökçen ve ekibi Karakış’ı operasyon etmeye karar verdi. Başarılı geçen ameliyatın peşi sıra Fenerbahçe camiasına seslenen Doç. Dr. Kaan Gökçen, ‘Kaptanları gabi dönüyor. Camianın, futbolcuların ve yöneticilerin çokça sevdiği Cemal Bey’i sunu gücük zamanda gine aralarına göndereceğiz’ şeklinde konuştu.

‘HASTALIĞIM HARİCİNDE HANGI ŞİRKETTE HANGI DAHI KULÜBÜMÜZDE HİÇBİR SIKINTI YAŞAMADIM’

Ameliyattan 4 gün sonradan taburcu edilen Cemal Karakış, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

’18 yıldır Fenerbahçe’üstelik eylemli öge adına çalışıyorum, 5 yıl sponsorla çalıştım, 23 yılı tamamladım. Bir Nice hocamızla ve iki kesim başkanımızla çalıştım. Hastalığım haricinde hangi şirkette ne bile kulübümüzde hiçbir sıkıntı yaşamadım. 2009’da kolon kanseri tanısı kondu, işler oldum ve kolondan 26 santim aldılar. Peşi Sıra 6 kamer hocalarımız fasıla bıraktı, kanser o ant karaciğerlerime üstelik sıçramıştı. 11 kesim polid vardı, kemoterapiden sonraları bunlar küçüldü. Ardından 2010’un haziran ayında karaciğerimin yarısını aldılar. O dönemde 2 yıl işimden ırak kaldım, toparladıktan bilahare dönebildim. Şimdi bu konan 3’üncü tanılama; buraya birlikte Kaan hocamızın burada olduğunu bildiğimiz için geldik. Hocamızdan Allah razı olsun, haddinden fazla iyicene tıpkı cerrahi müdahale yaptı. Kişiliği olsun, mesleği olsun ongun ki bu ortamın içinde. Sağlıkçılarımıza dokunmayın zira onlar günde yüzlerce insanı hayata döndürüyor, yüzlerce insanı sağlığına kavuşturuyor. Bunlardan birisi benim çünkü arz balaban sıkıntıyı ben yaşadım.’

‘DÜN 2’NCİ BAŞKANIMIZ SELAHATTİN BAKİ ZİYARETE GELDİ’

İşe ne antlaşma idraksiz döneceğini bilmediğini söyleyen Karakış, ‘Benzeri ay oldu işimden uzaktayım, esenlik sürecim hangi gösterecek onu bilemiyorum. Kaan hocamızın vereceği talimatlar doğrultusunda alacağım tedaviler ne kadar sürecek, bittabi götürebileceğim onu ant gösterecek. O yüzden kaçmak için başlarken benzeri molekül söyleyemem. Bağımlı ki 23 senemi geçirdiğim işimi özlüyorum, iş vermişim. Orada yaşanmışlıklarım, domuzuna günlerim, anılarım var, bunlara baştan dönmeyi çokça isterim. Amma temas şeyden geçmiş dediğim üzere ahit hangi gösterecek, sürecim ne kadar sürecek onu bekleyip göreceğiz. Dün 2’nci başkanımız Selahattin Baki geldi. Sayın Uca Antrenör başkanımız bire bir aydır daraç dışında olduğunu biliyordum. Yaşadığım süreçten haberi olmadığını mazi öğrendim. Topçulardan de arayan arkadaşlarımız oldu, çalışanlar doğrusu bilcümle arıyor, iyi olsunlar. Bütün beraber atlatacağız. Yeneceğim, geçmiş Allah’ın izni arkası sıra Kaan hocamın yardımıyla ben bu düşmanı denize dökeceğim. Alıştık, onunla yaşıyorum zaten ama ben bu düşmanı denize dökeceğim’ diyerek konuştu.

‘NADİR GÖZÜKEN TİPTE BİR KANSER OLDUĞUNU GÖRDÜK’

Camianın yüzü sıcak insanı Cemal Eş ile 1 kamer ilk karşılaştıklarını tamlayan Medical Otopark Göztepe Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Gökçen, ‘Kendisi idrarda nezif şikayeti ile gelmişti ve görüntülerinde mesanede bire bir yığın gözüküyordu. Bunun örneklemesini yaptık, evvel endoskopik kendisine yani hacet yolundan girerek tümörün evresini belirlemeye çalıştık. İşlem 2 günce yatış içeren bodur benzeri işlemdi. Bunu yaptıktan bilahare patolojiyi gördük. Patolojide, henüz ilkin 2 kat kanser cerrahisi geçirmiş olan hastamızın mesanedeki kanserinin, mesanede yüzde 95 tipte gözüken kanserlerden değil, çok bulunmaz gözüken tipte bir kanser olduğunu gördük. Bu artık göden, iç tümörleri tipinde olan benzeri kanserdi. Bunun amacıyla patoloji ile gene görüşerek izin aldık. Tümörün evresi ise invaziv dediğimiz mesanenin kas grubunu tutuyordu. Yani tedavinin ileriki aşamasında mesanenin alınmasını müstelzim tıpkı evreydi’ ifadelerini kullandı.

‘MESANENİN KUBBESİNDE MEVCUT TÜMÖRLÜ KISMI ÇIKARTARAK MESANEYİ KORUMUŞ OLDUK’

Doç. Dr. Gökçen ameliyatın detaylarıyla ilgilendiren aşağıdaki bilgileri paylaştı:

‘Pet örneklemesiyle vücutta tarama yaptığımız ahit mesanenin elden tıpkı durumunda görülen tümörü vücudun apayrı aynı bölümünde görmemiz sebebiyle giderek onkolojik tedavileri alma kapısını yıldızlı bırakmak için mesaneyi korumayı hedefledik. Böylece mesaneyi arkalamak amacıyla takkadak kitlenin olduğu yerdeki idrar torbası kısmının çıkartılması kararını verdik. Bu kararı aldıktan sonradan ameliyatını gerçekleştirdik. Kısaca 1,5-2 saat süren faaliyetler sonrasında yemeden içmeden mesanenin kubbesinde bulunan tümörlü kısmı çıkartarak mesaneyi korumuş olduk. Bunun için ameliyatın 4’üncü gününde kendisini uğurlayacağız. Bizim açımızdan gayet domuzuna sabık benzeri süreç oldu.’

‘ONUN SAVAŞÇI RUHU, OLUŞAN TÜMÖRLERİ YENMESİNDE NAZIK EHEMMIYET SUNMA EDİYOR’

Ameliyatın peşi sıra tedavi sürecinin devam edeceğini belirten Doç. Dr. Gökçen, ‘Cemal Satma kavgacı, mütehammil, bizlere birlikte esen olsun güvendi ve kendisini teyit etti. İşler onun üzere üstelik berenarı alımlı çalımlı ve adamakıllı bire bir şekilde ilerledi. Onun cenkçi ruhu oluşan tümörleri yenmesinde büyük önem arz ediyor. Fenerbahçe camiasına sesleniyorum; kaptanları kafasız dönüyor. Camianın, futbolcuların evet bile yöneticilerin çok sevdiği Cemal Mir’i en güdük zamanda tekrar aralarına göndereceğiz inşallah’ dedi.

Share: