Sonuç zaman haberi: Elazığ Belediyesi çalışanlara yüzde 45 remiks yaptı, Başbuğ Şerifoğulları kapıda çiçeklerle karşılandı

Elazığ Belediyesi çalışanlara yüzdelik 45 zam yaptı, Başkan Şerifoğulları kapıda çiçeklerle karşılandı

ELAZIĞ – Elazığ Belediyesinde maaşlara yüzde 45 oranında remiks yapılmasının peşi sıra çalışanlar, Şehremini Atmaca Şerifoğulları’nı kapıda çiçeklerle karşıladı.

Mevki genelinde yaşanan erdemli para şişkinliği karşısında Elazığ Belediyesi, çalışanlarına yüzdelik 45 oranında remiks yaptı. Remiks kararının peşi sıra işçiler, uray binası önünde Komutan Mecnunca Şerifoğulları’nı çiçeklerle karşıladı. Araçtan iner inmez alkış tufanı koparken Başbuğ Şerifoğulları’na çalışanlar eliyle çiçek ve Türk bayraklı plaket verildi.

‘Bizler şehrimize harıldamak amacıyla bütün beraber çalışıyoruz”

Çalışanların hakkını doğrulama ettiklerini dile getiren Komutan Şahin Şerifoğulları, “Güzeşte yıl yapılan sözleşmede enflasyonla alay malay maaşlar biraz aşağıda kalmıştı. Munzam sözleşmeyle alay malay enflasyona sizleri ezdirmeme adına arkadaşlarla yapmış olduğumuz enformasyon neticesinde yüzde 45 oranında bire bir düzeltme yaptık. 2 ay önceki BELEN-PER personellerimize yüzdelik 70’in üzerinde, maharet elemanlara yüzde 100’ün üzerinde tıpkısı remiks yapmıştık. Bizler herhangi bir ahit sizlerin yanındayız. Bizler şehrimize harıldamak için herhangi bir birlikte çalışıyoruz. Birlik personelimiz bu şehre harıldamak, gelişimine yardım seçmek, yaşanabilir şehirler ortada daha ön sıralara örtmek için çalışıyoruz. 2 bin 500’ün üzerinde personelle şehrin temas noktasında, 42 mahallesinde değme noktasına çalışmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Görev süremiz bitinceye büyüklüğünde de bu şekilde devam edeceğiz. Bu kent ve insanları haddinden fazla değerli. Yapmış olduğumuz temas madde şehrimiz yerine çokça nadir. Allah yardımcımız olsun. Durmadan koşacağız, bakım ve fedakarlık edeceğiz. Sistem kortej yaparken belediye personeli çalışıyor. Herkesin evinde ve yatağında rahat aynı şekilde uyuyabilmesi üzere şehremaneti personeli aralıksız demeden çalışıyor” dedi.

Share: