Sonuç zaman haberleri | MHP’li Olcay Öncül: YPG’yi terör örgütü adına görmeyenler var

MHP Mersin Saylav Olcay Mürşit, “Türk ordusu, olağanüstü mücadeleyle teröristlere fırsat vermiyor. Bu mücadeleden rahatsız olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi terör örgütü namına görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG özlük yurdunu savunan tıpkısı oluşumdur’ diyor ama tıpkı Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle tıpkısı edeceğiz’ diyor. Yani sonsuz insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla bir siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Aşama Hamle 2023 İlçe İlçe Ifham ve Tenvir Toplantıları” kapsamında MHP Sazak milletvekilleri Olcay Yordam ile Kalıcı Şimşek, bazı MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Taze ilçesine geldi. Heyet, Şehit Polis Hakan Akdere Firez Merkezi’nde planlı programda partililer ve vatandaşlarla bire bir araya geldi. Mersin Ağacı Saylav Olcay Kılavuz, Genç’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve muhtelif saldırıları yaşamış bire bir ilçe olduğunu belirterek, “Zaman bakıldığında Bingöl’da ve Güneydoğu’bile çokça huzurlu tıpkısı iklimi görmekteyiz. Haddinden Fazla sağlıklı, çok sakıncasız ayrımsız ortamı izleme etmekteyiz. Biz gelişigüzel şeyden ilk bakıldığında az asırlık mazimizde bütün Türk milletinin menfaatleri amacıyla mücadele ettik. Bugün cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümüne çokça az benzeri süre kaldı. Bire Bir taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o gayri askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Daim küstahça, alçakça Türkiye’yi kımıldatma ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın özlük içerisindeki savaşlar, çatışmalar maatteessüf kim Türkiye’ye ağıra para olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun açılmak istenen yıldırı koridoruna alın alışılmadık mücadele ettiğini tabir fail Rehber, “Yiğit askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çok olağanüstü mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere okazyon vermiyor. Tıpkı zamanda içimizde üstelik uzantıları var. Bu mücadeleden huzursuz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG zat yurdunu savunan tıpkı oluşumdur’ diyor. Ama benzeri Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta ne diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle bire bir edeceğiz’ diyor. Yani sürekli insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla tıpkısı siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Sazak Milletvekili Kalımlı Şimşek de emeklilikte hoşnutluk takılanlar sorununu yılbaşından evvel katiyetle çözeceklerini belirterek, “Temmuz’de yüzdelik 42’lik bindirim verdik. Aile ayında elan yüksek aynı bindirim vereceğiz. Emeklimizin de memurumuzun bile işçimizin üstelik köylümüzün bile korucumuzun da askerimizin bile polisimizin bile bu memleketin her bir evladının yüzünü güldüreceğiz. Halk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilişik sorunlar çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: