Sonuç zaman ruzname: POLİS MEMURU İLKNUR’UN CENAZESİNİN KAÇIRILDIĞI İDDİASINA SORMACA

TRABZON’üstelik, evinde başından meftun kâin, yapılan incelemede tabancasıyla yaşamını sonlandırdığı ortaya sâdır, Zonguldak Ereğli’birlikte toprağa verilen polis memuru İlknur Andırma Bahadır’ın (45) cenazesini; eşinin ailesinin yolsuz yöntemsiz aldığını öne süren Ahmet Bahadır’ın suç duyurusu üstüne savcılık, sormaca başlattı. Eşinin Vakfıkebir ilçesinde kazdırdığı mezara defnedilmesini talip Bahadır, “Beni kandırdılar, cenazeyi gasilhanenin ense kapısından kaçırdılar. Zahir oldu, anlayamadım” dedi.

Beşikdüzü ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki polis güçleri lojmanlarında, 20 Eylül’birlikte cebe sesi duyanlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kapıyı kırarak eve giren ekipler, polis güçleri memuru İlknur Afi Bahadır’ı esasen silahla vurulmuş halde kanlar içinde buldu. Keyif ekibi, Batur’ın hayatını kaybettiğini belirledi. 1 bala annesi polisin yanı sıra tabancası ve 1 abes kovan bulundu. Başlatılan soruşturmada Batur’ın, tabancasıyla hayatına serencam verdiği ortaya bundan sonra.

‘DEFİN YERİ’ TARTIŞMASI

İlknur Çalım Bahadır’ın cenazesi, Trabzon Adli Tababet Kurumu’ndaki otopsi sonrası Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin gasilhanesine konuldu. Keleş’ın ailesi de kente gelip, cenazeyi memleketleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gömmek isteyince iki ocak ortada tartışması bundan sonra. Ağız Tatsızlığı dolayısıyla 2 dönme gasilhanede bekletilen cenaze, elan sonradan götürüldüğü Ereğli’da toprağa verildi. Cenazenin eşinin ailesi eliyle yöntemsiz alınıp, götürüldüğünü öne süren Ahmet Bahadır’ın, sorumluların tespiti ve cezalandırılması talebiyle cürüm duyurusunda bulunması konusunda savcılık sormaca başlattı.

‘SON ZAMANLARDA BARIŞMIŞTIK’

Eşiyle aralarındaki sorunları düzelttiklerini anlatan Ahmet Keleş, “Eşimle boşanma aşamasındaydık ama bire bir husumetimiz yoktu. Sonuç zamanlarda üstelik barışmıştık. Serencam günlerini da beraber geçirdik. Olayın yaşandığı akşamüzeri buluşacaktık. Er eski işten, eve gitmiş. Aradım, kendisine bir cins ulaşamadım sonradan üstelik eve gidince evde ölü bulduk. Cenaze o akşam adli tababet morgunda kaldı. Daha sonra cenazeyi bana doğrulama ettiler. Gasilhaneye hazırlanması üzere getirdik. Anons yaptırdık, mezarını açtırdık” diyerek konuştu.

‘BENİ KANDIRIP CENAZEYİ KAÇIRDILAR’

Eşinin ailesiyle aralarında defin yeri zımnında ağız tatsızlığı çıktığını tamlayan Keleş, “Eşimin ailesi cenazeyi ahzetmek istedi ama biz bibi eşiz, evliyiz. Cenaze o yüzden hukuken benim hakkım. Sonuçta oğlum annesini sorduğu ant getireceğim ayrımsız kayran, sarılacağı tıpkısı arazi olması geçişsiz. Bu cenazenin sahibi hangi eşimin ailesi ne da benim. Cenazenin sahibi oğludur. Bunu onlara defaatle söyledim amma onlar tekrar cenazeyi istediler. Geçmiş ‘Tamam burada defnedelim’ dediler. Beni kandırdılar, cenazeyi gasilhanenin dip kapısından yolsuz bir şekilde kaçırdılar. Zahir oldu, anlayamadım; şikayette bulundum” dedi.

‘EŞİMİN AÇIK MÜTEZAYIT MEZARI KAPANSIN İSTİYORUM’

9 yaşındaki oğluna annesini sorduğu ant cevap veremediğini belirten Batur, “Eşimin mezarı burada yersiz kaldı. Ben cenazemi istiyorum. Eşimin cenaze namazını de burada kılamadık. Sonsuz namaz amacıyla sesli duyuru yaptırdık ama bilcümle göndermek zorunda kaldık. Eşimin burada da sevenleri vardı. Bir Nice gönül 2 zaman süresince camiye gitti geldi, cenaze namazı kılınacak, diye. Oyuntu deminden burada açık. Oğluma ‘anne’ dediği ant verecek cevabım bulunmayan. Annesinin mezarı 12 saat uzakta. Oğlumla alay malay gelip annesinin mezarı başında yakarış emretmek istiyoruz. Oğlum karnesini aldığı antlaşma ya de hususi günlerinde gelip annesine anlatsın istiyorum. Cenazemiz buraya, ilişkin olduğu yere gelsin, eşimin münhal kalan mezarı kapansın istiyorum” diyerek konuştu.

Share: