SP Lideri Karamollaoğlu’na Tokat’tan tepki

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bire bir televizyon kanalında Mut Partisi (SP) Umumi Başkanı Ana Karamollaoğlu’nun “Arsıulusal Tokat Havalimanı’nın” gereksiz benzeri yatırım olduğunu söylemesine tepki gösterdi.

Sosyal iletişim araçları hesaplarından paylaşım fail Komutan Eroğlu, Arsıulusal Tokat Havalimanı’nın şehrin dünyaya açılan bire bir kapısı olduğuna meni etti. SP Lideri Karamollaoğlu’nun programda “Tokat Uluslararası Hava Meydanı’nın” boş aynı envestisman olduğu yönündeki sözlerine aksülamel gösteren Başkan Eroğlu, “Tokat Hava Meydanı’nın boş olduğu açıklaması mesnetsiz ve bedbaht benzeri açıklamadır. Tokat şehrimizin bire bir yatırımdan yararlanmasından duyulan çor, bilcümle hemşerilerimizi huzursuz fail benzeri açıklamadır. Neyden tasalı duyulmaktadır? Buradan şerif topraklara hemşerilerimizi uğurluyoruz. Tokat’a gelen yatırımcılar, turistler buradan şehrimize ulaşıyor. Hemşerilerimiz buradan henüz acul ve konforlu benzeri şekilde gidecekleri şehirlere ulaşıyor. Şehrin gelişmesinden, insanlarımızın abat etmesinden mi dert duyuluyor?” dedi.

Hava Meydanı’nın Tokat’ın dünyaya açılan bir kapısı olduğunu tamlayan Komutan Eroğlu, “Geçtiğimiz günlerde gelgel muhalefeti sebebiyle Sivas Hava Meydanı’na iniş yapamayan uçaklar Tokat’a baş aşağı yaptı. Bu genişlik Tokat Hava Meydanı’nın Sivas şehrimiz için birlikte muktezi olduğunun ayrımsız göstergesidir” diyerek konuştu. Tokat’ın tarım, turizm ve endüstri ekseninde gelişmesi üzere havalimanının tıpkı anahtar vazifesi gördüğünü tabir fail Başbuğ Eroğlu “Bizler ümranlı benzeri Türkiye, çağcıl medeniyetler seviyesine derkenar tıpkısı Türkiye hedeflerinde Tokat yerine var olacağız. Tokat Havalimanı büyük Tokat ideallerinin bire bir anahtarıdır. Bu açacak geleceğin kapısını aralayan ayrımsız anahtardır. Tokat her nev proje ve yatırımlarla adından söz ettirecek bir şehirdir. Bizler bu motivasyon ve kararlılıkla planlarımızı yapıyor, çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. – TOKAT

Share: