SUBÜ KARMER “Kariyer Merkezleri Çalıştayı”na aile sahipliği yaptı

Sakarya Kılgısal Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırı Merkezinin (KARMER) ev sahipliği yaptığı “Kariyer Merkezleri Çalıştayı” 11 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Edvar ve KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ses Gökdemir Ekici’nin açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştayın, “Kariyer Merkezlerinin Bulunan Durumu ve Öğrencilere Müteveccih Faaliyetleri”, “Mezunlarla İlişkiler”, “Kariyer Merkezlerinin Tanınırlık Faaliyetleri” ve “Dijitalleşme ve Kariyer Merkezlerinin Uyumu” başlıklarında dört oturumla yapıldı.

Üniversitelerin paçarız paylaşımlarda bulunduğu çalıştayda, kariyer merkezleri için ortak misal hep geliştirilmesi temasıyla bakir çalıştaylar düzenlenmesi kararı alındı.

Kapanış oturumuna katılan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, cümle katılımcılara verdikleri destek amacıyla teşekkürname etti.

Çalıştayda, Bartın Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bursa Ustalık Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Gebze Ustalık Üniversitesi, İstanbul Beceri Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin kariyer merkezi yetkilileri düzlük aldı.

Share: