Suçluların ensesinde olan ağyar, bu nöbet hastalar amacıyla köken açtı

Bolu’da aynı araya gelen eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, sevimsiz kış günlerinde ihtiyaç sahipleri ve hastalara onma olması amacıyla tarhana çorbası hazırladı.

Gölyüzü Mahallesi’nde Kızılay Bolu Büro Avrat Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın evinin bahçesinde ayrımsız araya gelen kadınlar, çorba cereyan etmek için hazırladıkları tarhanaları biricik biricik örtülerin üstüne sererek kurumaya bıraktı. Bire Bir zamanda esas açan eş polisler ve Kızılay gönüllüleri, yaptıkları ürünleri belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

“Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak hazırladık”

Kızılay’ın sıhhat konusunda kurulduğuna değinen Ünsal Toylan, “Kızılay herkesin bildiği kadar içerisinde iyiliğin olduğu, gerekseme sahiplerinin beraberinde düzlük aldığı tıpkısı gelgel. Sevgimizi ve içtenliğimizi katarak yaptığımız tarhanayı gerekseme sahiplerine kış günlerinde dâhilen içsinler, çocuklarına içirsinler diye aynı etkinlik düzenledik. Güvenlik avrat personellerimizin bile desteğiyle çok fena hâlde tıpkısı kodifikasyon yaptık. Iyi olsunlar bizleri kırmadılar. İnşallah yaptığımız tarhana çorbası pir yerlere ulaşır, hastalarımıza iflah tamam. Yaptığımız tarhanaları ihtiyaç sahibi kişilere ulaştıracağız” dedi.

“Kızılay’a hepimizin destek olması gerekiyor”

Etkinliğe katılan İl Güvenlik Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Özlem Aksoy, “Kızılay’a sosyete kendisine hepimizin destek olması manen gerekiyor. Bolu Kızılay teşkilatı, çokça fedakar insanlardan oluşan aynı grup. Bizim Bolu’da güven genel müdürlüğüne merbut polis güçleri eşleri derneğimiz da var. Kendileri ile görüştüğümüzde hem avrat personelimizle hem bile polis ailelerimizle yanlarında olduğumuz ifade ettik. Bundan sonraki değme etkinliklerinde de yoz yürekten yanlarında olmayı istiyoruz. Bu çerçevede katkımız olabiliyorsa çokça mutlu oluruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: