SunExpress, bilet uymazlık ve tağyir hakkını 31 Mart’a kadar uzattı

Türk Gelgel Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, depremler dolayısıyla seyahat planlarını değişmek veya askıya almak isteyenlere, 5 Gücük Ay’tan evvel yaptıkları ve 14- 28 Şubat tarihleri arasında planladıkları parçalanmamış mahdut içi uçuşları için bakir pervaz tarihi sunu geç 31 Mart 2023 olacak şekilde ücretsiz bilet değişikliği ve iptal hakkı sunduğunu duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SunExpress, sarsıntı bölgesinden gerçekleştirdiği ücretsiz tahliye uçuşlarını da 20 Küçük Ay’a kadar uzattığını açıklamıştı.

Yolcular, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı kül daraç içi uçuşları üzere SunExpress web sitesi ve dinamik uygulaması üzerinden ücretsiz ayırtma yapabilecek.

SunExpress, arama-kurtarma ve afiyet ekiplerini hareket bölgesine yaymak üzere bugüne kadar mecmu 200 özel uçuş gerçekleştirdi.

Düzenlediği özel uçuşlarda tahminî 5 bin arama-kurtarma ve sağlık ekibini bölgeye haiz SunExpress, bu uçuşların devir seferlerinde da depremden etkilenen 11 binden çok kişinin bölgeden tahliyesini sağladı.

Şirket, AFAD ilkin almak için kül resmi yetkili kuruluşlar vasıtasıyla gelen 174 titrem yardım malzemesini ücretsiz kargo hizmeti vererek deprem bölgesine ulaştırdı.

Share: