Sunexpress, Ücretsiz Boşaltma Uçuşlarını 20 Şubat’a Kadar Uzattı

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa’nın eş kuruluşu SunExpress, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı yekpare yurt içi ücretsiz uçuşlarını 20 Şubat’a büyüklüğünde uzattığını açıkladı. Uçuşlar için SunExpress’in web sitesi ve canlı uygulaması üzerinden ücretsiz ayırtma yapılabiliyor.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’dahi binlerce insanın yaşamını yitirmesine ve şişman ayrımsız yıkıma sebep oldu. Bölgedeki arama-kurtarma çalışmaları sürerken devlet genelindeki kül gelgel ve kuruluşlar ile iz örgütleri ve sivil topluluk kuruluşları, afetzedelere müzaheret duyurmak üzere çalışıyor.

Bugüne büyüklüğünde 125 hususi uçuşla deprem bölgesinden 9 bin 400’den aşkın kişiyi boşaltma eden SunExpress, yer sarsıntısı bölgesinden kalkışlı tamam dar içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar ücretsiz namına yapacağını açıkladı. SunExpress’ten bugün yapılan mukayyet izah şöyle:

“SUNEXPRESS WEB SİTESİ VE MOBİL UYGULAMASINDAN ÜCRETSİZ AYIRTMA YAPILABİLİYOR: Hava yolu; Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlıyekpare sıkıntılı içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar ücretsiz yerine gerçekleştirecek. Uçuşlar üzere SunExpress web sitesi ve kıvrak uygulaması üzerinden ücretsiz ayırtma yapılabiliyor.

9 BİN 400’DEN AŞKIN KİŞİNİN BÖLGEDEN TAHLİYE EDİLDİ: SunExpress, arama-kurtarma ve sağlık ekiplerini yer sarsıntısı bölgesine yansıtmak üzere bugüne kadar hep 125 hususi uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel uçuşlarda 4 bin 500’den fazla arama-istirdat ve afiyet ekibini bölgeye haiz SunExpress, bu uçuşların zaman seferlerinde de depremden etkilenen 9 bin 400’den fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı.

161 TON YARDIM MALZEMESİ ÜCRETSİZ KENDISINE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRDI: Çekicilik yolu, Kıyamet ve Acil Nitelik Yönetimi Başkanlığı (AFAD) başta atılmak üzere birlik resmi mezun kuruluşlar marifetiyle gelen 161 ton müzaheret malzemesini ücretsiz kargo hizmeti vererek deprem bölgesine ulaştırdı.

YARDIMLAR İÇİN ALMANYA’DAN ÇEKICILIK KÖPRÜSÜ KURDU: SunExpress, Türkiye ile Almanya ortada köprü kurarak medikal grup, takım ve toplanan farklı ihtiyaçları yer sarsıntısı bölgesine ulaştırıyor. SunExpress, 12 Şubat’ta Almanya’dan 30 yabanlık afiyet ekibini tıbbi ekipmanlarıyla alay malay Adana’ya ulaştırdı.

30 JENERATÖR, LUFTHANSA KARGO İŞ BİRLİĞİ İLE BERLİN’DEN TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK: Az dışından gelen yardımları da hareket bölgesine ulaştıran SunExpress, Frankfurt’ta toplanan yardımları Antalya’ya taşıyarak AFAD koordinasyonuyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Antrparantez, 30 jeneratörü bile Lufthansa Kargo iş birliği ile Berlin’den Türkiye’ye getirecek.”

Share: