Süper Kupa’nın şampiyonlarından Başbuğ Vidinlioğlu’na ziyaret

El Topu Süper Kupa Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’un beceri kadrosu ile oyuncuları, Kastamonu Belediye Reisi Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu musahabe ederek kazandıkları kupayı ikram etti.

THF Kadınlar Süper Yürek maçında Konyaaltı Belediyesi’ni 36-31 yenen Kastamonu Belediyesi, 4.kez Süper Yürek’yı kazandı. Şampiyonluğun ardından Kastamonu Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Köklü, Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen ve oyuncular, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ülfet etti.

Ziyarette oyuncularla biricik yegâne ilgilenen Başkan Vidinlioğlu, Süper Kupa karşılaşmasında gösterdikleri performanstan çevre maharet ekibi ve oyuncuları tebrik etti.

2022 yılını 3 kupayla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Kastamonu Belediye Reisi Galip Vidinlioğlu, “Sporcularımız bizleri ziyarete geldiler. Süper Kupanın sahibi yerine sezonun evvel kupasını bile almış olduk. Hem Türkiye Şampiyonu tutmak hem bile Süper Kupayı kabul etmek aşağı Kastamonu’muza yakıştı. Sezon dahi açıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde da maçlarımız devam edecek. Klasman Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve sonuç adına Süper Yürek’nın sahibi olan temsilcimize bire bir Avrupa Kupası yakışmaz mı? Elbette yerinde. Tığ temsilcimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah şehrimize ayrımsız Avrupa Kupası da getireceklerdir. Yöneticilerimize, maharet ekibimize ve sporcularımıza yıpranmamış sezonda başarılar diliyorum. Bu bağlamda EHF Şampiyonlar Ligi maçı çerçevesinde Biçim Spor Salonumuzda Cumartesi haset saat 17.00’üstelik WHC Buducnost BEMAX takımıyla karşılaşacağız. Tekmil hemşerilerimizi takımımızı yemlemek amacıyla tribünlere davet ediyorum” dedi.

Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen ise kullanılmamış sezona Süper Kupayı kazanarak başladıkları için haddinden fazla bahtiyar olduklarını ifade ederek, “Süper Kupa’birlikte gösterdiğimiz başarıyı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada da göstereceğiz. Yolmak için sahaya çıkacağız. Kastamonu’ya 2 puanı kazandıracağız. Koparmak için elimizden mevrut seçkin şeyi yapacağız. Çok gani hazırlandık. Cümle Kastamonu’yu tribündeki yerleri almalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

2022 yılında 3 yürek kazanarak Türk hentbol tarihine adını yazdıran Kastamonu Belediyespor, 10 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’de Şampiyonlar Ligi önceki maçında Karadağ temsilcisi WHC Buducnost BEMAX karşılaşacak. – KASTAMONU

Share: