Suyun sunma fiyatlı olduğu ikinci ilde 4 gündür yaşanan su borusu patlakları vatandaşı çileden çıkardı

Suyun yer fiyatlı olduğu ikinci ilde 4 gündür yaşanan su borusu patlakları vatandaşı çileden çıkardı

TEKİRDAĞ Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 4 gündür süren su patlağı, vatandaşı çileden çıkardı. Suyun genişlik fiyatlı olduğu ikinci ilde yaşanan akarsu patlakları cihetiyle vatandaşlar, TESKİ ve belediye ekiplerini yüzlerce sefer aramasına karşın yetkilerin sorunu halletmediğini rapor ederek, yaşanan bu duruma aksülamel gösterdi.

Çerkezköy ilçesi İstasyon Mahallesi Üründül Sokak’ta mevcut lağım döşemi suyu patlağından periferi mahallede kıvrak 55 yaşındaki iki çocuk annesi Ayşe Ayaz’ın evinin bodrum cellat ve bahçesi göle döndü.

“Yetkililere ulaşamıyoruz”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve TESKİ ekiplerini telefonla yüzlerce kere aramasına karşın gabi dönme sağlanmadığını tabir fail Ayşe Ayaz, bu duruma ayaklanma etti. Ayaz, “4 gündür yetkilileri aramama rağmen tıpkı çıkar yol bulamadılar. Telefonda kolpo müstehap kadar ‘geleceğiz’ diyorlar. Lüp zir katındaki parkeler ve bir nice eşya kullanılmaz kuzuluk geldi. Zararımı kim karşılayacak? 4 gündür mağdur durumdayım. Sokaktaki şebeke suyu patlağı zımnında sızan su benim evime geliyor. Mahalle olarak bu durumdan mağduruz. Çerkezköy Belediye Reisi Vahap Akay’ı da aradım fakat telefon ile bağlamıyorlar. 4 gündür yetkililere meramımı anlatamıyorum. Beni bilcümle ötelediler. Yoldaki su patlağı benim evime doluyor. 4 gündür bu patlağı illet bulamıyorlar? ‘Geleceğiz’ demelerine rağmen herhangi bir iş bulunmayan” dedi.

Yetkililere sitem etti

Mahallede bu pırtlak sorununu 3-4 yıldır yaşadıklarını anlatım eden Ayaz, “Mademki borular eski, kazsınlar eskimemiş borazan koysunlar. Şebeke suyunu ego kendim mi yaptırayım? Bundan Sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni, Çerkezköy Belediyesi’ni ve TESKİ’yi aramaktan yoruldum. Borumu değişecek, ne yapılacaksa yapılsın mahalleli adına mağdur olmayalım. Ego hakkımı arıyorum. Zaman benim başıma mevrut yarın TESKİ’de çalışanların da başına gelebilir. Bu böyle gayrimümkün, gelsinler görsünler” ifadelerine yer verdi.Share: