Suyun yer pahalı olduğu ikinci ilde 4 gündür yaşanan akarsu patlağı vatandaşı çileden çıkardı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 4 gündür süren akarsu patlağı, vatandaşı çileden çıkardı. Suyun yer fiyatlı olduğu ikinci ilde yaşanan su patlakları cihetiyle vatandaşlar, TESKİ ve şehremaneti ekiplerini yüzlerce posta aramasına karşın yetkilerin sorunu halletmediğini tabir ederek, yaşanan bu duruma reaksiyon gösterdi.

Çerkezköy ilçesi İstasyon Mahallesi Üründül Sokak’ta mevcut lağım döşemi suyu patlağından çevre mahallede aktif 55 yaşındaki iki çocuk annesi Ayşe Ayaz’ın evinin bodrum tiran ve bahçesi göle döndü.

“Yetkililere ulaşamıyoruz”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çerkezköy Belediyesi ve TESKİ ekiplerini telefonla yüzlerce kez aramasına rağmen düşüncesiz dönem sağlanmadığını ifade fail Ayşe Ayaz, bu duruma ayaklanma etti. Ayaz, “4 gündür yetkilileri aramama karşın tıpkısı deva bulamadılar. Telefonda dümen geçer kabil ‘geleceğiz’ diyorlar. Habbe ast katındaki parkeler ve birçok pırtı kullanılmaz hale geldi. Zararımı kim karşılayacak? 4 gündür mağdur durumdayım. Sokaktaki lağım döşemi suyu patlağı zımnında sızan akarsu benim evime geliyor. Mahalle namına bu durumdan mağduruz. Çerkezköy Belediye Reisi Vahap Akay’ı üstelik aradım fakat telefon ile bağlamıyorlar. 4 gündür yetkililere meramımı anlatamıyorum. Beni bilcümle ötelediler. Yoldaki akarsu patlağı benim evime doluyor. 4 gündür bu patlağı sebep bulamıyorlar? ‘Geleceğiz’ demelerine karşın rastgele himmet bulunmayan” dedi.

Yetkililere sitem etti

Mahallede bu yarık sorununu 3-4 yıldır yaşadıklarını rapor fail Ayaz, “Madem borular çarkıt, kazsınlar eskimemiş boru koysunlar. Lağım Döşemi suyunu ben kendim mi yaptırayım? Imdi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni, Çerkezköy Belediyesi’ni ve TESKİ’yi aramaktan yoruldum. Borumu değişecek, ne yapılacaksa yapılsın mahalleli olarak kıygın olmayalım. Ben hakkımı arıyorum. Bugün benim başıma mevrut yarın TESKİ’de çalışanların dahi başına gelebilir. Bu hakeza olanaksız, gelsinler görsünler” ifadelerine yer verdi. – TEKİRDAĞ

Share: