Tanıştıkları rafting botunda dünyaevine girdiler

Düzce Rafting İl Temsilcisi ve beyyine Birol Bel ile Ankara’da ruh yaradılış hemşiresi adına fariza eden Begüm Belen, tanıştıkları rafting botunda evlenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık tıpkısı yıl ilk arkadaşlarıyla Ankara’dan Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen mevkisinde bulunan rafting tesislerine mevrut Gülhane Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde (GATA) görevli ihtisas huy hemşiresi Begüm Menekşe (27) ile aynı bota bindiği delil Birol Belen (36) tanışarak eş oldu.

Bir süre sonra evlenmeye karar veren çift, nikahlarını tanıştıkları bot üzerinde yapmak istedi.

Cumayeri Belediyesinden nikah günlerini düz çift, gelin ara bulucu üzere süsledikleri rafting botuna nikah masası kurdu, “kadın bota binmiş evet baht demiş” yazısı astı.

Nikah memuru ve davetlilerin süslenen botlara bindirilmesinin arkası sıra Melen Çayı’na açılan çiftin nikahı kıyıldı.

Nikah memuru Erol Yiğit, nikah defterini tekme doğrulama ettikten bilahare eloğlu Birol Belen yoluyla suya atıldı.

İkisi bile koyu Beşiktaş taraftarı olan çift, daha sonradan formaları giyip ellerine aldıkları kürekle Melen Çayı’nda ayrıksı davetlilerle barhana oluşturarak rafting yaptı. Misafirlerin botlarıyla çiftin önünü keserek damattan kahve parası alması mülevven görüntüler oluşturdu.

“Çok ayrımlı duygular içerisindeyim”

Rafting İl Temsilcisi güveyi Birol Bayır, bot üzerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısaca 20 yıldır rafting yaptığını anlattı.

Şu anda çok farklı duygular içerisinde olduğunu dile getiren Belen, “Hayalim aynı çevrim evlenirsem rafting botunda nikah kıyıp evlenebilmekti. Sağlıklı olsun değerli eşim bile bu hayalimi gerçekleştirebilmek üzere bana destekçi oldu. Bana ‘Sen evlenemezsin.’ diyen geçmiş anneme, henüz bilahare üstelik arkadaşlarıma selam olsun.” dedi.

Gelin Begüm Belen dahi kendileri için çokça oylumlu ayrımsız gün olduğunu belirterek, “Eşim bunun hayalini kuruyordu. Ego dahi bu şekilde olsun istedim. En güzeli de böyle oldu.” diye konuştu.

Nikah memuru Erol Kahraman ise “Alışılmış salonda ve dağ bayır bahçelerinde nikahlar kıydık ama hiç aklımıza gelmezdi bot üzerinde nikah kıymak. Benim amacıyla bile sürpriz oldu. Kendilerine ayrımsız vücut boyu mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Islanmadan kıyıya ulaşmayı dilediği sırada Bel yoluyla suya atılmış Yiğit, “Bayır’den suya ayağım değmeden çıkarılacağıma dair küçümseme aldım fakat suya atıldım. Birol kardeşimizin mutluluğu daima olsun. Ben ıslandım ama onun canı sağ olsun.” dedi.

Share: