Tarsus’ta Curcuna Rüzgarı

Mersin Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte 1. Uluslararası Tarsus Festivali’nin sonuç gününde curcuna etkinliklerinin olduğu alanları gezerek, vatandaşlarla dostane etti.

Slow Food Sunma Pazarı’ndaki stantları müzakere eden, ayrı ayrı lezzetlerin saha aldığı ürünleri inceleyen ve bilgi kayran Başbuğ Seçer, Genişlik Pazarı’nda Tarsus’un ünlü humus yemeğinin yapımına arkalama ederek, ahşap oyma sanatı standında birlikte ahşap resim oydu.

Slow Food Genişlik Pazarı kapsamında, Duygusal Gatenyo ve Yengi Kayrak’ın ‘Evde Yersiz Mücevher Aldatmak Atölyesi’ni birlikte müzakere fail Başbuğ Seçer, akıbet namına Kırkkaşık Bedesteni’nin yanı sıra kurulan yetiştirici avrat stantlarını gezdi.

BAŞKAN SEÇER YABANCI KONUKLARLA KAPANIŞ YEMEĞİNE KATILDI

Komutan Seçer ve eşi Meral Seçer, daha sonradan 1. Uluslararası Tarsus Festivali’nin kapanış yemeğine katıldı.

St. Paul Meydanı’nda gerçekleştirilen yemekte, Başbuğ Vahap Seçer, eşi Meral Seçer, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ile Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve farklı ülkelerden festivale katılan konuklar yer aldı.

Yemekte, Gürcistan, Şimal Osetya ile Ukrayna ekipleri, dans gösterilerini sergileyerek geceye kalite kattı. Programın devamında Belarus ile Azerbaycan ses sanatçıları de ülkelerinin kültürünü yansıtan şarkılar seslendirdi.

Gösterilerin arkası sıra değişik ülkelerden gelen katılımcılar, Başbuğ Seçer’e ülkelerine saf hediyelerini arz ederlerken, Komutan Seçer birlikte ecnebi konuklara ödül takdiminde bulundu.

BAŞKAN SEÇER: “ATI YIL YİNE SİZLERLE BERABER BURAYA DAMGA KATACAĞIZ”

Ecnebi ülkelerden gelen konuklarına gücük tıpkısı veda ve teşekkür konuşması fail Başbuğ Seçer, Tarsus’a ilim kattıklarını ve temas sene kendilerini beklediklerini söyledi. Komutan Seçer, “Umarım şehrimizi beğendiniz. Sizleri önümüzdeki yıllar için da şimdiden davet ediyorum. Gelecek sene de gine sizlerle bu arada buraya nitelik katacağımızı imge ediyorum. Emekleriniz üzere haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Gelecek sene aynı daha ahbaplık etmek amacıyla” dedi.

Share: