Tatilciler, üzücü rüzgar ve yağmura hazırlıksız yakalandı

EDİRNE’nin Keşan ilçesi Saroz Körfezi’nde hareketli olan yağmur ve biberli rüzgar, tatilcileri hazırlıksız yakaladı. Tatilciler el anlar yaşarken, rüzgar turistik tesislerin hasır tente, güncek ve şezlonglar yerinden sökdü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından öğleden bilahare Edirne’nin Keşan ilçesi Saros Körfezi’nde yara rüzgar ve yağmur etkin oldu. Rüzgar, Saros Körfezi kıyısındaki Erikli köyü ve çevresindeki turistik tesislerin hasır tente, şemsiye, şezlong üzere portatif malzemelerini yerinden söktü. Rüzgar, saha düzlük kum fırtınasına üstelik dönüşürken, işletmelerde maddi hasar oluştu. Rüzgarda el anlar zihayat tatilciler, ilişkin alanlara sığındı.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Keşan kaza merkezinde yağışa tedariksiz yakalananlar, saçaklarının altına sığındı. Rüzgarın üstelik etken olduğu ilçede ara sıra ağaçlar devrildi, apartmanlardaki çanak antenler ve aut alnaç kaplamaları yerlerinden çıkıp yola düştü. Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, binalardan sarkan dış alnaç kaplamaların yola düşmemesi için iş yaptı.

Share: