Tayini sâdır kaymakamlar bakir görev yerlerine uğurlanıyor

Malatya’dahi fariza yeri değişen 7 ilçenin kaymakamı bakir görev yerlerine uğrlanıyor

Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile Hatay’ın Payas ilçesine tayini sâdır Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran ilçeye veda etti. Yıpranmamış görev namına uğurlanan Duran’ın gidişinde duygulu anlar yaşandı. Siirt Pervari İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal üzere kaza protokolünün katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Kazdal’a ilçeye yaptığı hizmetlerden ufuk hediyeler de verildi. Kuluncak Kaymakamı Tufan Bağır Gilan bile, Bingöl’ün Karlıova İlçesine atanması zımnında veda yemeği ve hediyeler verilmesinden sonra ilçeden ayrıldı.

Arguvan Kaymakamı Eksiksizlik Ülkü Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına, Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın Hakkari Şemdinli Kaymakamlığına, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş Dert Balçak Kaymakamlığına ve Kermen Kaymakamı Abdulselam Bıçak üstelik Giresun Eynesil Kaymakamlığına atanmıştı. Tayini çıkan kaymakamların bu hafta sonuna büyüklüğünde ilçelerinden ayrılması bekleniyor.

Malatya’nın Battalgazi Kaymakamlığına atanan Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, Yazıhan Kaymakamlığına tayini sâdır Eskişehir Seyitgazi Kaymakamı Şerif Baytak ve Arguvan Kaymakamlığına getirilen Denizli Babadağ Kaymakamı Adem Karataş’ın da önümüzdeki günlerde ilçeye gelmesi bekleniyor. – MALATYA

Share: