TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’da cenaze törenine katıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’da hayatını kaybeden halasının oğlu ve tıpkı zamanda Tekirdağ Namık Eksiksizlik Üniversitesi (NKÜ) Genel Sekreteri Gaye Kamil Tırpancı’nın cenaze törenine katıldı.

Kalp krizi sonucu kaldırıldığı NKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitiren Tırpancı’nın (55) naaşının getirildiği Orta Cami’de hazır bulunan TBMM Başkanı Şentop, Tırpancı’nın oğlu Ahmet Osman Tırpancı ve yakınları, cami bahçesinde taziyeleri kabul etti.

Cuma namazı sonrası Şentop’un kıldırdığı cenaze namazının ardından, Tırpancı’nın cenazesi Çarkıt Site Mezarlığı’nda defnedildi.

Şentop, namazdan sonraları yaptığı konuşmada, ölümün Müslümanlar için aynı akıbet değil, bakir ayrımsız avlu kademesine geçiş olduğunu belirtti.

Ahiret hayatının dünya hayatından elan kandırıcı olduğunu tabir eden Şentop, şöyle konuştu:

“Gaye Kamil Tırpancı ile çocukluğumuz, gençliğimiz ve bugüne kadar hayatımız beraber geçti. Benim kardeşim hükmündedir. Kendisiyle ilişkin benim kanaatim seçme ant geçerlidir. İyi niyetlidir, tek kimesne üzerine dağ düşüncesi olmayan, kalbinde kimseye cebin tiksinme, düşmanlık yoksuz, bulunmaz insanlardan birisiydi. Benim şehadetim budur. Kendisinde hakkı olanlar varsa ego buradayım haklarını benden istek edebilirler.”

Cenazeye Tekirdağ Valisi Aziz Saika, CHP Tekirdağ Mebus İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Ölçü Albayrak, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Mecnunca, çekicilik müdürleri, akademisyenler, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: