TBMM Traksiyon ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, Bingöl’de konuştu Açıklaması

TBMM Traksiyon ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “Pandemi sonrası baştan birçok şey şekilleniyor. Gücük vadeye odaklanıp bazı sorunlarla moralimizi kesinlikle bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu eskimemiş döneme Allah’ın izniyle haddinden fazla değişik katkılarda bulunacak.” dedi.

Bingöl-Alem beldesi yağız önünde kurulan Bingöl Üniversitesi Hayvan Hastanesinin açım töreninde mütekellim Yılmaz, tıpkısı toplumun kalifiye eş yetiştirdiği takdirde kalkınmaması üzere hiçbir etken olmadığını söyledi.

Üniversitelerin bu doğrultudaki katkılarına değinen Yılmaz, Bingöl Üniversitesinin birlikte haddinden fazla kısa sürede ağır sıklet duruluk katettiğini belirtti.

Geçmişten beri üniversiteleri 3 fonksiyonla nitelendirdiğini anlatım fail Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birincisi kâin bilgiyi gelecek nesillere nakil fonksiyonu. Buna eğitim bilimi diyoruz. İkincisi bulunan bilgiye, kullanılmamış bilgiler ilave ika fonksiyonu. Buna dahi araştırı diyoruz. Bana göre sunu önemlisi 3. fonksiyon, bilgiyi kullanma fonksiyonu. Bu birlikte kalkınmayla ilgilendiren. Bilcümle bilgileri illet öğretiyoruz? insanların sorunlarını halletmek, refahını çoğaltmak, daha iyiye gitmelerini çıkarmak amacıyla. Haddizatında hep canlıların refahını artırmaya çalışıyoruz. Aynı üniversite içinde bulunduğu bölgeyi, yöreyi dönüştüremiyorsa yekpare anlamıyla fonksiyonunu yürütme edemiyor demektir.”

“Kamu insanlığa ağır katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz”

Dünyanın bir nice sıkıntıdan geçtiğini dile getiren Yılmaz, Kovid-19 sürecine bel etti.

Yılmayan, “Pandemi sonrası baştan bir nice özdek şekilleniyor. Gücük vadeye odaklanıp kimi sorunlarla moralimizi kesinlikle bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu yeni döneme Allah’ın izniyle haddinden fazla değişik katkılarda bulunacak. Yalnız öz insanımıza değil, mecmu insanlığa ciddi katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz. Yeter ki halis güvenimiz olsun.” diye konuştu.

Vali Kıymet Fellah dahi bu yatırımların yarınlara daha güvenle bakılmasını sağladığını belirterek, bölgenin sunma balaban Hayvan Hastanesinin açılışının yapıldığını kaydetti.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve DOĞRU Parti Bingöl Mebus Feyzi Berdibek birlikte birer müzakere yaptı.

Konuşmaların ardından Yılmayan ve beraberindekiler Hayvan Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi.Share: