TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Bolu’da temaslarda bulundu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Bolu’da temaslar gerçekleştirdi.

Sarıgül, Bolu T Tipi Tutkun ve Kemiksiz Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı açıklamada, tümen adına af taleplerinin, siyasal değil tamamen vicdani tıpkı murat olduğunu, değişik siyasi partilerin alelhusus üstelik MHP’nin af üzerine attığı adımları sosyal barış ve kardeşlik hukuku açısından serencam mertebe müspet karşıladıklarını ifade etti.

Amerika Bir Devletleri’nin Yunanistan’ı destekleyen açıklamalarını esefle kınadığını tamlayan Sarıgül, “Buradan Yunanistan’ı uyarıyorum. Ayıdan kat Amerika’dan dost olanaksız. Sayın Miçotakis, Amerika sana çok uzak, Türkiye sana haddinden fazla yakın. Türkiye ile dost olmaya bak. Biz herhangi bir ant barıştan ve sevgiden yanayız. Sayın Miçotakis, siyasiler cenk istemez hazar gerek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a müteveccih “Tıpkısı geceleyin ansız gelebiliriz.” sözlerine destek verdiğini dile getiren Sarıgül, şöyle konuştu:

“TDP adına ulusal politikalarda, dış politikada rastgele antlaşma devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Bir tün Yunanistan’a ansız gelebiliriz.’ lafı serencam etap değerlidir ve önemlidir. Yunanistan Avrupa’nın ve Amerika’nın şımarık çocuğu. Bir nöbet elan Yunanistan bilsin ki bizim çöz politikada farklılıklarımız cins amma toprağımız ve bayrağımız söz konusu olduğu devir cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanında temas zaman düzlük alırız.”

Sarıgül, 6’lı masanın cumhur reisi adayı belirleme çalışmaları ile ait de “6’lı masa bire bir namzet gösterecekse oradaki yeryüzü akıllıcasına namzet Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Anne tehalüf partisi lideridir ama tabiatıyla ki takdir onların. Bizim bu konuda çok istimara yapmamız akıllıca olmaz.” ifadesini kullandı.

Daha sonraları Mudurnu ilçesine geçen Sarıgül, seçkin cuma anadan görme olarak gerçekleştirilen ve ayrımsız Cömertlik geleneği olan “Esnaf Duası”na katıldı.

Cuma namazını Taşkesti beldesinde kılan Sarıgül, burada yaptığı esnaf ziyaretinin ardından ilden ayrıldı.

Share: