Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’dahi kulüp kültürünün tepe noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları ortada ün salmış DJ/yapımcı Ben Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’de Gün Batısı Berlin’birlikte dünyaya gelen Ego Klock, Techno saz sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi. DJ yerine hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış benzeri diğer ilham verici kulüp olan WMF’de başladı. 1994 itibariyle tıpkısı zamanda şehrin aynı başka saz sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno enstrüman sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi olan Ben Klock, 2006’da özlük plak şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü düz sanatkâr benzeri çokça prestijli ödülün bile sahibi.

Berlin’in ikonik akşam kulübü Berghain’da efsaneleşen Ego Klock, kentin müzikal renkliliğinin sunu eke sembollerinden biri. Berghain’le detaylı süreli birliktelikleri, Klock’un kendine mensur ettiği elektronik müzik krallığına akıllıca zemini sağlayarak günümüzün bildirme çokça sargı gören DJ’lerinden biri olmasına yol açtı. Kıpırdak ve derinlikli tıpkı techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında fire tanıdık zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: