Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye desteği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, uray, sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumun temas kesimine yönelik projeler geliştirmeye bitmeme ediyor.

İl genelinde tayin edilen ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören çocuklarının eğitim bilimi giderlerine ulama çıkarmak amacıyla kırtasiye setleri uray ekipleri aracılığıyla ailelerin evlerine teyit edildi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Büyükşehir Belediye Reisi Boy Bos Albayrak, eskimemiş eğitim bilimi talim yılı öncesi gerekseme sahibi ailelerin beraberinde olduklarını belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalara devam edeceklerini nâkil Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, içtimai belediyecilik anlayışı çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, yıpranmamış eğitim tedrisat yılı öncesi yüklenmek amacıyla kırtasiye malzemesi dağıtımını gerçekleştirdik. Bu sayede ailelerimize aynı nebze dahi olsa ulama sağlayabildiysek, çocuklarımızın yüzlerini güldürebildiysek hangi bahtiyar bize. Bu his ve düşüncelerle kullanılmamış eğitim tedrisat yılının anlı şanlı olmasını diliyor, kamu öğrencilerimize, başarılarla kırcı bir yetişek hayatı geçirmelerini kâm ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: